رونق تولید ملی | دوشنبه، ۳۱ تیر ۱۳۹۸

چهار موکب پذیرای زائران اربعین حسینی در سنقر و کلیایی هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

چهار موکب پذیرای زائران اربعین حسینی در سنقر و کلیایی هستند

چهار موکب پذیرای زائران اربعین حسینی درسنقر و کلیایی هستند

معاون فرماندار سنقر و کلیایی گفت: برای استقبال و پذیرایی از زائران اربعین حسینی چهار موکب در نقاط مختلف این شهرستان تجهیز شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، افشین رحیمی روز یکشنبه در دومین جلسه هماهنگی برای پذیرایی از زائران اربعین حسینی در سنقر و کلیایی افزود: حسینیه امامزاده احمد (ع) واقع در چهار راه شهید کاکایی، مسجد حضرت جواد الائمه و موکب شهید امجدیان در بلوار فلسطین (سازمانی) و حسینیه سید حسن نصرالله در شهرک شهدا موکب هایی هستند که از لحاظ امکانات پذیرایی و اسکان برای زائران تجهیز شده اند.

وی افزود: نصب پوستر و بنر با توصیه های بهداشتی در موکب ها، ارایه آموزش های لازم به خادمان و متصدیان پذیرایی از زائران و بازدید از محل پخت و تهیه غذا و کنترل و جمع آوری دست فروشان اطراف موکب ها از برنامه هایی است که توسط کارشناسان مرکز بهداشت به منظور حفظ سلامت و بهداشت زائران حسینی در محل موکب ها اجرا خواهد شد.

رحیمی همچنین از راه اندازی کاروان اسرای اهل بیت در روز اربعین حسینی در سنقر و کلیایی توسط موسسه خیریه نینوای این شهرستان خبر داد و گفت: این مراسم در جوار دادگستری اجرا خواهد شد.

حجت الاسلام محمدباقرمرادی رییس اوقاف و امور خیریه سنقر و کلیایی نیز با اشاره به فرا رسیدن هفته وقف اهمیت وقف را تشریح کرد و خواستار اختصاص محل دائمی در سه نقطه اصلی شهر برای اطلاع رسانی با موضوعات فرهنگی در مباحث اعتقادی وعفاف و حجاب شد. سنقر و کلیایی با 92 هزار نفر جمعیت در فاصله 86 کیلومتری شمال شرق کرمانشاه واقع شده است.