جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

چهار هزار هکتار از اراضی کشاورزی روانسر مجهز به سیستم آبیاری تحت فشار - نمایش محتوای خبر

 

 

چهار هزار هکتار از اراضی کشاورزی روانسر مجهز به سیستم آبیاری تحت فشار

مدیر جهاد کشاورزی روانسر از تجهیز 4 هزار هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان به سیستم آبیاری تحت فشار خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان روانسر با بیان اینکه طرحهای سیستم آبیاری  تحت فشارتحت فشار در این شهرستان از سال 84 آغاز شده است، گفت: با تلاش کارکنان این مدیریت و همکاری بخش آب و خاک سازمان، سطح اراضی زیر پوشش سیستم های آبیاری تحت فشار این شهرستان از 8 هکتار در سال 86 به چهار هزار هکتار در اواخر سال 95 رسیده است.

کامران کریمی افزود: از ابتدای امسال تاکنون در 340 هکتار از اراضی شهرستان روانسر سیستم آبیاری تحت فشار اجرا شده که برای اجرای این طرح‌ها بیش از 23 میلیارد و 800 میلیون ریال هزینه شده است.

وی جلوگیری از رشد بی‌رویه علف‌های هرز، کاهش آفات و امراض، امکانپذیر شدن آبیاری در اراضی شیبدار، جلوگیری از فرسایش بی‌رویه خاک، کنترل‌پذیر شدن میزان برداشت آب از منابع آبی و کامراسهولت در اعمال مدیریت آبیاری در مزرعه را از مزایای آبیاری به روش تحت فشار برشمرد و خاطرنشان کرد: با اجرای سیستم آبیاری تحت فشار علاوه بر افزایش متوسط بهره‌وری هر مترمکعب آب مصرفی، هزینه‌های تولید نیز کاهش می‌یابد.

مدیر جهاد کشاورزی روانسر با اعلام اینکه این شهرستان دارای 64 هزار هکتار اراضی کشاورزی است، افزود: از این مقدار 16 هزار هکتار آبی و مابقی دیم می باشد.