جهش تولید | دوشنبه، ۱۰ آذر ۱۳۹۹

چهل و پنج درصد مدارس کرمانشاه در مسیر هوشمندسازی - نمایش محتوای خبر

 

 

چهل و پنج درصد مدارس کرمانشاه در مسیر هوشمندسازی

چهل و پنج

به گفته رئیس اداره فناوری اطلاعات اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه، تاکنون 45 درصد از مدارس استان در مسیر هوشمندسازی قرار گرفته‌اند.

فرزاد خدایاری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، گفت: امسال نسبت به ابتدای سال تحصیلی گذشته بیش از 100 مدرسه با بیش از 200 کلاس درس به مجموعه مدارس و کلاس‌های درسی که در مسیر هوشمندسازی قرار گرفته‌اند، اضافه شده است.

به گفته خدایاری در حال حاضر 1550 مدرسه از مدارس استان کرمانشاه در مسیر هوشمند سازی قرار گرفته‌اند که این مدارس شامل حدود 3300 کلاس هوشمند هستند.

رئیس اداره فناوری اطلاعات اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه سپس با بیان اینکه امسال باید تمامی کلاس‌های درس پایه ششم استان در مسیر هوشمندسازی قرار گرفته و از امکانات اولیه کلاس درس هوشمند برخوردار شوند، گفت: هوشمندسازی کلاس‌های درس هوشمند پایه ششم اولویت اول هوشمندسازی مدارس است.

وی گفت: بعد از قرار گرفتن تمامی کلاس‌های درس پایه ششم در مسیر هوشمندسازی، تلاش در راستای هوشمند کردن حداقل یک کلاس درس در هر مدرسه استان در اولویت خواهد بود.

وی با بیان اینکه تاکنون بیش از 828 کلاس درس پایه ششم استان در مسیر هوشمندسازی قرار گرفته‌اند، گفت: تا یکی دو ماه آینده تمامی کلاس‌های درس پایه ششم شهر کرمانشاه در مسیر هوشمند سازی قرار خواهند گرفت.

خدایاری سپس اشاره‌ای هم به فعال بودن پرتال‌های همه مدارس استان کرمانشاه داشت و گفت: سال گذشته مقام اول کشوری را از حیث تعداد پرتال‌های فعال در اختیار داشتیم.

خدایاری افزود: از بین حدود 600 پرتال برتر سراسر کشور بیش از 100 پرتال آن متعلق به استان کرمانشاه است.

رئیس اداره فناوری اطلاعات اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با بیان اینکه تمامی دانش‌آموزان و معلمان یک مدرسه در عضویت پرتال همگام هستند، گفت: در این پرتال محتوای آموزشی، خبری و ... از سوی معلم‌ها بارگذاری می‌شود و دانش‌آموزان و والدین نیز می‌توانند به این پرتال مراجعه کنند.

خدایاری افزود: برای هر مدرسه یک زیرپورتال در پورتال همگام فعال شده است.