جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ فروردین ۱۳۹۹

کاروانسرای تاریخی ماهیدشت جانی دوباره گرفت - نمایش محتوای خبر

 

 

کاروانسرای تاریخی ماهیدشت جانی دوباره گرفت

کاروانسرا تاریخی ماهیدشت

فرماندار کرمانشاه از ساماندهی کاروانسرای تاریخی ماهیدشت پس از 20 سال رکود خبر داد و گفت: این کاروانسرا در نوروز 94 نزدیک به یکصد خانوار را در اماکن تعیین شده اسکان داده است.

فضل الله رنجبر روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با بیان اینکه کاروانسرای ماهیدشت، بنایی ارزشمند و تاریخی است که سالها بدون استفاده باقی مانده بود، افزود: چندی پیش به دنبال تصمیمات گرفته شده در کارگروه گردشگری شهرستان کرمانشاه این کاروانسرا احیا شد و جانی تازه به خود گرفت.

وی از این کاروانسرا به عنوان ظرفیت و پتانسیل مناسبی در گردشگری استان کرمانشاه یاد کرد و گفت: در ایام دهه فجر سال گذشته، به همت شهرداری ماهیدشت و همکاری بخشداری و اداره کل میراث فرهنگی استان کرمانشاه مراسم جشن عمومی انقلاب در محوطه این کاروانسرا برگزار شد و مورد استقبال مردم واقع شد.
به گفته رنجبر، به همت شهرداری ماهیدشت، درب ورودی این کاروانسرا پس از ساماندهی و پاکسازی در نوروز 94 بر روی گردشگران باز شد و علاوه بر برپایی سفره هفت سین، سیاه چادرهایی با همکاری بخش خصوصی برای معرفی فرهنگ و غذاهای سنتی و بومی کرمانشاه در اطراف آن دایر شده است.
فرماندار کرمانشاه، معاون برنامه ریزی فرمانداری و شهردار ماهیدشت روز چهارشنبه از کاروانسرای ماهیدشت و اماکن در نظر گرفته شده برای مسافران نوروزی بازدید کردند.
کاروانسرای ماهیدشت واقع در شهر ماهیدشت از توابع شهرستان کرمانشاه جاذبه ای کم نظیر برای گردشگران و مسافرین نوروزی است، این کاروانسرای چهار ایوانی در داخل شهر ماهیدشت قرار دارد و ابعاد آن 65 در 65 متر است.