جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۳ آذر ۱۳۹۹

کاروان - نمایش محتوای صدا

 

 

کاروان

Loading the player...

به نام کیمیای هستی ، آیینه ی تمام نمای خلقت

خدایی که هم عاشق است و هم معشوق ، هم هنرمند ات و هم هنردوست .

شنوندگان و همراهان گرامی برنامه های شبکه استانی رادیو کرمانشاه ، سلامی از جنس هنر و به لطافت روح هنر تقدیم تقدیم شما که هنر و  هنرمند را ارج می گذارید .سلام گرم مااز سر ارادت نه از روی عادت تقدیم شما که هنرمند و هنر پرور هستید . یاران دل آگاه و فرهیخته ( کاروان ) عنوان برنامه ای است که به معرفی هنرمندان موسیقی استان کرمانشاه می پردازد . کاروان از جنس ساز و آواز و موسیقی که به ابعاد مختلف زندگی هنرمندان این سامان می پردازد .

دراین برنامه از پیشکسوتان و چهرهای برجسته ی هنری که سال ها در این عرصه خوش درخشیده اند و برای ارتقای فرهنگ و هنر این سرزمین تلاش کرده اند سخن می گوییم  . آنان کهبا هنر والای خویش ( باتعهد و عشق ) برای این سامان افتخار آفرین و غرور آفرین بوده اند .در این برنامه از مفاخر و مشاهیر و هنرمندانی بزرگ یاد می کنیم که از دیروز تا به امروز قلم می زنند و شعر می سرایند و در عرصه ی موسیقی و آواز و همچنین خلق آثار ارزشمند هنری خوش درخشیده اند .هنرمندان به نامی که اگر چه در میان ما نیستند هنوز ساز و آواز آنان در کوچه پس کوچه های محله های قدیمی کرمانشاه به گوش می رسد . هنرمندان توانمند و صاحب سبک و به نامی که نه تنها برای این دیار بلکه ایران شناخته شده اند .

آنان که با درهم آمیختن ادبیات حماسی و عرفانی با موسیقی سنتی و مقامی ایران سبک جدید و تحولی عظیم در موسیقی بوجود وردند . برای همه هنرمندان ، مفاخر و مشاهیر عزیز در عرصه ی موسیقی آرزوی سلامت و موفقیت می کنیم و امیدواریم خوش به درخشند .

آنان که با ساز و آواز و موسیقی سال هاست که الفتی دیرینه دارند و با پنجه های هنرمندانه خود آثار فاخر و ارزشمندی را خلق می کنند و به تعبیر زیبای مولانا که موسیقی و شعر را بهم پیوند داد .

بشنو از نی چون حکایت می کند           کز جدایی ها شکایت می کند

تاریخ تولید: پاییز 96

تهیه کننده و صدابردار : یونس جباریان

گوینده و نویسنده : الهه کاکی