جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

کارگاه آموزشی یک روزه پدافند غیرعامل در گیلانغرب برگزار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

کارگاه آموزشی یک روزه پدافند غیرعامل در گیلانغرب برگزار شد

کارگاه آموزشی یک روزه پدافند غیرعامل در گیلانغرب برگزار شد

کارگاه آموزشی یک روزه پدافند غیرعامل ویژه مدیران دستگاه های اداری، نظامی و انتظامی روز سه شنبه در گیلانغرب برگزار شد. 

به گزارش خبرنگار ایرنا، مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری کرمانشاه در این کارگاه یک روزه گفت: تاکنون برای 38 دستگاه اداری، نظامی و انتظامی در استان با بیش از 2 هزار نفر ساعت دوره های آموزشی ویژه برگزار شده است.

کیومرث رشیدی اظهار کرد: در راستای تحقق اهداف کلی پدافند غیرعامل، 11 کارگروه در استان کرمانشاه تشکیل و راه اندازی شده است.

وی با تاکید بر ضرورت مراقبت در حفظ و مصونیت داده های دستگاه ها در برابر نقشه ها و توطئه های دشمن، بیان کرد: توانمند سازی و فراهم کردن راهکارهای مناسب مصون سازی سامانه ها و حفاظت از سرمایه های داخلی، توجه به نحوه مقابله با جنگ روانی و اتخاذ تدابیر لازم برای افزایش سطح بازدارندگی باید به درستی در بین دستگاه های اجرایی ترویج و نهادینه شود.

رشیدی با اشاره به اینکه در این راستا، آموزش در اولویت کار سازمان پدافند غیرعامل است، افزود: آموزش ، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به عنوان سه اصل و ضرورت مهم در دستور کار قرار گرفته است و با برنامه ریزی های صورت گرفته این امر در تمامی نقاط استان، دستگاه ها و مراکز آموزشی با جدیت رصد خواهد شد.

فرماندار گیلانغرب نیز در سخنانی گفت: با توجه به تدابیر صورت گرفته در راستای ایجاد و فعال سازی ساختار پدافند غیرعامل و نهادینه کردن آن در همه بخش ها، نسبت به سامان دهی شورای پدافند غیرعامل با عضویت 22 دستگاه اجرایی و امنیتی شهرستان اقدام های لازم صورت پذیرفته است.

وی افزود: فعالیت های برنامه ای این دستگاه ها با تشکیل پنج کارگروه تخصصی اقتصاد و انرژی، علمی و فناوری، عمران و تاسیسات، فرهنگی و اجتماعی، سیاسی، دفاعی و امنیتی در راستای استمرار فعالیت های زیربنایی، افزایش ایمنی و پایداری و کاهش آسیب پذیری نیز ارتقا یافته است.

وی بر لزوم آموزش و آگاه سازی مردم و اجرایی شدن تدابیر و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی در ارتباط با موضوع پدافند غیرعامل در جامعه تاکید کرد. گیلانغرب با بیش از 72 هزار تن جمعیت در غرب استان کرمانشاه واقع شده است.