جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

کارگران ساختمانی تا پایان اسفند مهلت خوداظهاری برای بیمه دارند - نمایش محتوای خبر

 

 

کارگران ساختمانی تا پایان اسفند مهلت خوداظهاری برای بیمه دارند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه گفت: کارگران ساختمانی تا پایان اسفند مهلت دارند برای بهره‌مندی از بیمه تامین اجتماعی و یارانه آن، ثبت‌نام کنند.

داوود یاوری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، اظهار کرد: پایان اسفند ماه آخرین مهلت ثبت نام خوداظهاری کارگران ساختمانی است تا بتوانند از بیمه تامین اجتماعی و یارانه‌ای که دولت برای بیمه در اختیار آنها قرار می‌دهد، استفاده کنند. وی ادامه داد: کارگران ساختمانی باید در این مدت به پنجره واحد سامانه خدمات رفاهی جمهوری اسلامی ایران به آدرس www.samanehrefah.ir مراجعه و نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه با بیان اینکه ثبت نام کارگران ساختمانی از طریق ثبت نام در سامانه از اول دی ماه آغاز شده، تاکید کرد: کارگرانی که از قبل بیمه بودند و یا تازه می‌خواهند بیمه شوند، باید در این سامانه ثبت نام کنند.

یاوری هدف از این کار را سرشماری و ساماندهی کارگران ساختمانی دانست تا بتوانند از مزایای بیمه تامین اجتماعی و یارانه‌ای که دولت برای حق بیمه به آنها می‌دهد، استفاده کنند. به گفته این مسئول، از این پس صرفا کارگرانی می‌توانند تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار گیرند که در سامانه خدمات رفاهی جمهوری اسلامی ایران ثبت نام کرده و استحقاق و اشتغال آنها از طریق پایگاه اطلاعات و بررسی‌های میدانی تایید شده باشد.

وی عنوان کرد: از این پس کلیه کارگران ساختمانی چه آنانی که در حاضر تحت پوشش بیمه هستند و چه کارگرانی که هنوز نتوانسته اند تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار گیرند، الزامی است در این سامانه ثبت نام کنند.