جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

کار مشاوره وانتخاب رشته کنکوری‌ها دربیست پایگاه آموزش و پرورش کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

کار مشاوره وانتخاب رشته کنکوری‌ها دربیست پایگاه آموزش و پرورش کرمانشاه

بیست پایگاه آموزش و پرورش کرمانشاه کار مشاوره وانتخاب رشته کنکوری‌ها را انجام می‌دهند

رئیس اداره مشاوره اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه از برپایی 20 پایگاه آموزش و پرورش برای انجام کارهای مربوط به مشاوره و انتخاب رشته کنکوری‌های مجاز به انتخاب رشته در استان خبر داد.

بهروز عسگری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، افزود: از این تعداد 9 پایگاه در شهر کرمانشاه برپا شده که هر ناحیه از آموزش و پرورش شهر کرمانشاه سه پایگاه انتخاب رشته خواهد داشت.

عسگری افزود: همچنین یازده پایگاه انتخاب رشته آموزش و پرورش در شهرستانهای پرجمعیت استان کرمانشاه کار انتخاب رشته داوطلبین مجاز به انتخاب رشته را انجام خواهند داد.

رئیس اداره مشاوره اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه افزود: کار انتخاب رشته در پایگاه‌های انتخاب رشته آموزش و پرورش توسط نرم‌افزارهای معتبر و آن‌لاین انجام می‌شود که کوچکترین تغییرات در آنها به سرعت لحاظ می‌شود.

عسگری با بیان اینکه در پایگاه‌های انتخاب رشته آموزش و پرورش علاوه بر کار انتخاب رشته مشاوره نیز انجام خواهد شد، گفت: هر فردی که به پایگاه‌های انتخاب رشته آموزش و پرورش مراجعه می‌کند، بین 40 تا 45 دقیقه مشاوره خواهد داشت.

عسگری هزینه مشاوره و انتخاب رشته در پایگاه‌های آموزش و پرورش را برای هر داوطلب 30 هزار تومان دانست. عسگری با بیان اینکه پایگاه‌های انتخاب رشته آموزش و پرورش از امروز (23 مرداد) تا 28 مرداد ماه کار مشاوره و انتخاب رشته داوطلبین مجاز را بر عهده خواهند داشت، گفت: در صورت تمدید زمان انتخاب رشته، این زمان نیز تمدید خواهد شد.

به گفته وی پایگاه‌های انتخاب رشته آموزش و پرورش بین ساعت هشت صبح تا 14 عصر کار مشاوره و انتخاب رشته داوطلبان را انجام خواهند داد.

عسگری در ادامه هدف از برپایی پایگاه‌های انتخاب رشته در آموزش و پرورش را تلاش در راستای کمک به دواطلبین مجاز به انتخاب رشته برای انجام بهترین انتخاب رشته دانست و افزود: برخی از افراد سودجو که هیچ تخصصی هم در کار مشاوره و انتخاب رشته ندارند، با گرفتن هزینه‌های گزاف کار انتخاب رشته را برای داوطلبین انجام می‌دهند، در حالیکه یک اشتباه کوچک در انتخاب رشته فرد می‌تواند زندگی تحصیلی، شغلی و چه بسا زندگی آینده فرد را تحت تاثیر قرار دهد.

رئیس اداره مشاوره اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه انتخاب رشته باید بر اساس توانایی، علایق و استعدادهای داوطلب انجام شود، از داوطلبین مجاز به انتخاب رشته خواست تا در انتخاب رشته خود شرایط دانشگاه، رشته و آینده شغلی آن را در نظر داشته باشند.

عسگری در ادامه به داوطلبین مجازی که قصد انتخاب رشته دارند، توصیه کرد: تا برای انتخاب رشته خود به پایگاه‌های معتبر مراجعه کنند و حتما دفترچه شماره دو را نیز با دقت مطالعه کنند.

رئیس اداره مشاوره اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه سال گذشته حدود 3700 نفر از داوطلبین مجاز به انتخاب رشته استان کار انتخاب رشته خود را در پایگاه‌های انتخاب رشته آموزش و پرورش انجام دادند، گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال افراد بیشتری برای انتخاب رشته به پایگاه‌های آموزش و پرورش مراجعه کنند.