رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

کاشت 15هزار اصله درخت در بوستان جنگلی سراب قنبر کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

کاشت 15هزار اصله درخت در بوستان جنگلی سراب قنبر کرمانشاه

کاشت 15هزار اصله درخت در بوستان جنگلی سراب قنبر

رییس سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری کرمانشاه از چاله کنی 25 هکتار زمین در بوستان جنگلی سراب قنبر خبر داد و گفت: در صورت ایجاد سیستم آبیاری، نزدیک به 15 هزار اصله درخت در این منطقه کاشته می شود.

سیروس کومه روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تاکید براینکه قبل از کاشت درختان باید برای نگهداری از آنان چاره ای اندیشید افزود: درصدد استفاده از سیستم آبیاری قطره ای به منظور آماده سازی این بوستان در فصل درخت کاری هستیم.

وی اظهار کرد: برای آبیاری این درختان باید چند مخزن زمینی در نقاط مختلف ایجاد شود تا با استفاده از تانکرهای سیار از درختان این بوستان نگهداری شود.
کومه تصریح کرد: در گذشته در دو طرف جاده سراب قنبر نزدیک به 15 هکتار چاله کنی انجام شده و نزدیک به هشت هزار اصله درخت در آن کاشته شده است.
رییس سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری کرمانشاه به احداث 14 بوستان محلی در کرمانشاه اشاره کرد و ادامه داد: تعدادی از این بوستانها تکمیل شده و مابقی در دست بهره برداری قرار دارد.
به گفته این مسئول، 'پارک هنر' واقع در شهرک فرهنگیان فاز دو به بهره برداری کامل رسیده و بوستان 21 هزار متر مربعی شهرک پرواز در مرحله چمن کاری است و مشکل آب آن رفع شده است.
کومه از آغاز عملیات اجرایی احداث فضای سبز بوستان ورودی شهر کرمانشاه واقع در اول شهرک نوکان خبر داد و افزود: در حال خاکریزی و عملیات زراعی در دیگر بوستان های باقی مانده هستیم.