رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۴ مهر ۱۳۹۸

کاش مسئولان کرمانشاه کنار آبشوران زندگی می‌کردند! - نمایش محتوای خبر

 

 

کاش مسئولان کرمانشاه کنار آبشوران زندگی می‌کردند!

کاش مسئولان کرمانشاه کنار آبشوران زندگی میکردند!

عضو شورای شهر کرمانشاه با اشاره به مشکلاتی که آبشوران برای مردمی که اطراف آن زندگی می‌کنند به وجود آورده، گفت: ای کاش مسئولین کنار این رودخانه زندگی می‌کردند تا متوجه مشکلات مردم ساکن در این مناطق می‌شدند.

سید احسان احسانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، شرکت آب منطقه‌ای را متولی ساماندهی آبشوران عنوان کرد و افزود: 30 تا 40 سال است که بحث ساماندهی آبشوران شروع شده، اما تاکنون این پروژه به نتیجه نرسیده است.

وی اظهار کرد: با توجه به کمبود بودجه و اعتبارات، هر ساله قسمتی از این پروژه انجام شده و باز هم به جایی نمی‌رسد و کارهای آن باقی می‌ماند.

احسانی با اشاره به ورود فاضلاب به داخل آبشوران، اظهار کرد: این امر مشکلات بسیاری برای اهالی ساکن در اطراف آبشوران به وجود آورده است.

این عضو شورای شهر کرمانشاه افزود: در برخی نقاط بوی تعفن آن بسیار حاد است و موجب آزار اهالی حاشیه این رودخانه شده است. ای کاش محل زندگی مسئولین در کنار آبشوران بود تا می‌دانستند مردم چه رنجی را متحمل می‌شوند.

وی افزود: همچنین در فصول پاییز و زمستان آبشوران سیلابی شده و وارد منازل اطراف می‌شود و همراه خود فاضلاب را هم وارد این منازل می‌کند.

وی با اشاره به گذشت 30 تا 40 سال از شروع پروژه ساماندهی آبشوران اظهار کرد: تاکنون و با گذشت این همه سال تنها 30 تا 40 درصد پروژه انجام شده است.

وی اظهار کرد: چنانچه روند ساماندهی این پروژه به همین صورت ادامه پبدا کند 30 تا 40 سال و یا نیم قرن دیگر زمان لازم است تا پروژه ساماندهی آبشوران انجام شود.

احسانی با بیان اینکه متولی ساماندهی رودخانه‌ای که از میان شهر عبور می‌کند شرکت آّب و منطقه‌ای است، گفت: با این حال شهرداری را هم به این پروژه وارد کرده‌اند و شهرداری در حالی به این پروژه وارد شده و باید میلیاردها تومان برای این پروژه هزینه کند که حتی در پرداخت حقوق کارکنان خود مانده است.

این عضو شورای شهر کرمانشاه اظهار کرد: استانداری و نمایندگان مجلس باید با رایزنی‌های بسیار اعتبارات بیشتری را برای این پروژه جذب کنند تا بتوان این پروژه را هرچه سریعتر به سرانجام رساند و مردم را از وضعیت فعلی و مشکلات آن رهایی داد.