سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

کاهش جمعیت در 2100 روستای استان کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

کاهش جمعیت در 2100 روستای استان کرمانشاه

کاهش جمعیت در 2100 روستای استان

مدیر کل راه و شهرسازی استان کرمانشاه گفت: در استان کرمانشاه دو هزار و ۱۰۰روستا با کاهش جمعیت مواجه شدند و ۵۵۰ روستا نیز افزایش جمعیت دارند.

به گزارش خبرنگار مهر، عبداله بهادری یکشنبه در نشستی که با موضوع شهر پایدار در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: ۱۱۹ هزار خانوار در استان کرمانشاه مستاجر هستند و از این حیث ما بعد از البرز، تهران و قم استان چهارم کشور هستیم.

بهادری رتبه کرمانشاه در برخورداری از خدمات و زیرساخت‌ها را استان نوزدهم کشور عنوان کرد و گفت: رتبه بیکاری ما با نرخ ۱۸.۶ در کشور اول و استانی مهاجرفرست هستیم. وی با اشاره به توزیع نامناسب خدمات عمومی و شهری و نیز وجود مشکل بیکاری گسترده در سطح شهر گفت: نرخ رشد جمعیت روستایی ما منفی است و باید برنامه ریزی دقیق و منسجم برای رفع این مشکلات صورت گیرد.

بهادری مساحت بافت تاریخی در کرمانشاه را ۳۶۳ هکتار، بافت میانی ۴۲۱ هکتار و مجموع بافت ناکارآمد استان را ۱۲۲۸ هکتار عنوان کرد و گفت: ۳۲ درصد مساحت شهرستان جوانرود بافت ناکارآمد است و ۷۰ درصد جمعیت در این بافت سکونت دارند که این بحرانی قابل توجه است.

مدیر کل راه و شهرسازی استان کرمانشاه با اشاره به وجود ۲۶۴۲ آبادی دارای سکنه در استان گفت: در ۷ شهرستان اسلام آبادغرب، کرمانشاه، هرسین، سنقر، صحنه، کنگاور و جوانرود مجموعا ۲۱۹۵ هکتار بافت ناکارآمد داریم.

وی کرمانشاه، جوانرود و اسلام آبادغرب را ۳ شهر هدف برای ساماندهی بافت ناکارآمد عنوان کرد و افزود: در سفر مقام معظم رهبری به این استان ۴۹پروژه توانمندسازی مصوب شد که ۱۴ پروژه به اتمام رسیده و مابقی در حال انجام و تامین اعتبار است و شرکت عمران و شهرسازی ۱۰ میلیارد به ما تعهد داده بود اما عمل نکرد. بهادری افزود: در استان کرمانشاه ۲۱۰۰ روستا با کاهش جمعیت مواجه شدند و۵۵۰ روستای استان نیز افزایش جمعیت دارند.