جهش تولید | چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹

کاهش جمعیت کیفری زندانیان از سیاست‌های کلان دستگاه قضایی است - نمایش محتوای خبر

 

 

کاهش جمعیت کیفری زندانیان از سیاست‌های کلان دستگاه قضایی است

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه گفت: کاهش جمعیت کیفری زندانیان از سیاست‌های کلان دستگاه قضایی به شمار می‌آید.

محمدحسین صادقی در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص اهمّیت مقوله پیشگیری از وقوع جرم اظهار داشت: کاهش جمعیت کیفری زندانیان و پیشگیری از وقوع جرم از مهم‌ترین مباحث مورد تاکید دستگاه قضایی است و در این راستا تلاش مُجِدّانه خواهیم داشت.

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه آموزش و فرهنگ را دو اهرم سازنده در پیشگیری از وقوع جرم و کاهش جمعیت کیفری در زندان‌های استان دانست و افزود: در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی باید به نقش آموزش هدفمند و فرآیندهای سازنده فرهنگی توجه کرد.

صادقی با تاکید بر لزوم توانمندسازی زندانیان با هدف کمک به این افراد و کاهش جمعیت کیفری بیان کرد: ارائه آموزش‌های مهارتی و به ویژه مهارت‌های مهم و اساسی گامی جدّی در جهت توانمندسازی زندانیان است.

وی همچنین برگزاری دوره‌های مشاوره و روان درمانی را امری مهم در راستای تغییر رفتار و نگرش زندانیان به سمت جهت گیری مثبت دانست و گفت: کاهش هدفمند جمعیت کیفری زندانیان از سیاست‌های کلان دستگاه قضایی است.

صادقی استفاده از ظرفیت‌های قانونی و نیز اعمال مجازات‌های جایگزین حبس را راهکاری لازم برای تحقق سیاست کاهش جمعیت کیفری زندانیان در استان دانست و افزود: مجازات حبس آخرین اهرم پیشگیری از وقوع جُرم بر کاهش آسیب‌های اجتماعی است.