جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

کاهش خسارات چهارشنبه سوری در سایه افزایش بلوغ فرهنگی و اجتماعی شهروندان - نمایش محتوای خبر

 

 

کاهش خسارات چهارشنبه سوری در سایه افزایش بلوغ فرهنگی و اجتماعی شهروندان

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان بلوغ فرهنگی و اجتماعی مردم استان کرمانشاه را موجب کاهش چشمگیر خسارات جانی و مالی ناشی از حوادث چهارشنبه سوری در سالهای اخیر دانست.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما و مرکز کرمانشاه، سرهنگ محمدرضا آمویی در جمع خبرنگاران گفت: شواهد نشان می دهد کاهش خسارات چهارشنبه سوری در سایه افزایش بلوغ فرهنگی و اجتماعی شهروندانکه سطح توقع و طرز نگرش شهروندان به چگونگی سپری شدن شب چهارشنبه سوری، فرهنگی تر شده است، به این معنا که اغلب شهروندان انتظار دارند تا همگان به ویژه گروه های جوان و پر انرژی در این شب رفتارهایی را از خود به نمایش بگذارند که با پیشینه تاریخی و فرهنگی پاسداشت این روزهای آئینی همسو و هماهنگ باشد و از انجام اقداماتی که نه تنها هیجان مثبت و خاطره خوشایندی در ذهن شهروندان بر جای نمی گذارند، بلکه خاطر آنان را مکدر و ذهن آنان را مشوش می سازد، بپرهیزند.

وی افزود: همگان می دانند وقوع هر نوع اتفاق ناگوار و تحمل هر نوع آسیب جسمانی، در این گونه مراسم ها به "زخم های روانی" دردناکی تبدیل می شود که نه تنها هرگز التیام نمی یابد، بلکه هر ساله در آن ایام نمک جدیدی بر آن پاشیده می شود و درد و رنج مداومی بر فرد آسیب دیده و اطرافیان او وارد می سازد.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اظهار داشت: عقلانیت و هوشمندی اقتضا می کند که از هم اکنون خود را برای استقبال نشاط آمیز از بهار مهیا سازیم و آمادگی برای تجربه سالی سرشار از صمیمیت و فرخندگی و شادخویی را از آخرین شب های سال به نمایش بگذاریم، مبادا با اندکی "غفلت" شادابی نوروز و روزهای بهار را پیشاپیش به مسلخ ببریم.

وی تصریح کرد: فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه امسال نیز همچون همیشه، هوشیار و هوشمند، با چابکی و آمادگی به صورت محسوس و نامحسوس در کنار شهروندان محترم خواهد بود تا در محیطی عاری از دغدغه به استقبال سال 1396 بروند.

سرهنگ آمویی گفت: فرماندهی انتظامی استان برای پاسداشت حقوق شهروندان و در راستای کاهش حوادث احتمالی چهارشنبه آخر سال با تاکید بر کوچه محوری این آیین از مردم عزیز و شریف استان کرمانشاه خصوصاً تمامی والدین می خواهد تا در چهارشنبه پایانی سال در کنار فرزندان خود با نظارت و کنترل دقیق آنها از بروز حوادث تلخ و ناگوار پیشگیری کنند.