جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

کاهش دید افقی در قصرشیرین - نمایش محتوای خبر

 

 

کاهش دید افقی در قصرشیرین

گرد و غباردر قصرشیرین

یک توده هوای غبارآلود که از بامداد امروز قصرشیرین در غرب استان کرمانشاه را فرا گرفته موجب کاهش دید افقی این منطقه مرزی در صبح چهارشنبه به میزان پنج هزار متر شده است.

رییس اداره هواشناسی قصرشیرین به خبرنگار ایرنا گفت: میزان دید افقی ناشی از غبار در شهرستان قصرشیرین اکنون پنج هزار متر از حد استاندارد یک هوای سالم (10 هزار متر) کمتر است.


حیدر چوپانی اظهار کرد: پیش بینی می شود گرد و غبار موجود در آسمان شهرستان قصرشیرین تا اواخر وقت امروز چهارشنبه از جو منطقه خارج شود.

وی دمای کنونی هوای قصرشیرین را 33 درجه سلسیوس بالای صفر و رطوبت موجود در هوا را نیز 18 درصد ذکر کرد .

چوپانی اضافه کرد: از ابتدای امسال تاکنون قصرشیرین 47 روز درگیر غبار بوده که در فروردین ماه 9، اردیبهشت 15، خرداد 22 روز و تیر ماه یک روز آسمان این شهرستان مرزی با گرد و خاک همراه بوده است.

گرد و غبار در هوای منطقه به ویژه نواحی مرزی در غرب کشور نتیجه وزش باد شدید در بیابان های عراق است که غبار آن پس از مدتی وارد آسمان شهرهای مرزی شده و هوای این مناطق و دیگر شهرهای کشور را آلوده کرده است.

شبکه بهداشت و درمان قصرشیرین از شهروندان به ویژه افراد مسن، کودکان و بیماران قلبی و تنفسی خواست که به علت آلودگی هوا و وجود ریزگردها در آسمان شهر، از ورود به فضای باز خودداری کرده و در صورت لزوم از ماسک استفاده کنند.

شهرستان قصرشیرین واقع در غرب استان کرمانشاه با بیش از 27 هزار نفر جمعیت، 186 کیلومتر مرز مشترک با عراق دارد.