رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۸

کاهش نرخ تورم در کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

کاهش نرخ تورم در کشور

کاهش نرخ تورم

وزیر اقتصاد و امور دارایی کاهش نرخ تورم به 15درصد را از اتفاقات خوشایند دولت یازدهم عنوان کرد و افزود: گرچه کاهش نرخ تورم به معنای کاهش قیمت ها نیست ولی شیب گران شدن اقلام نسبت به گذشته بسیار کم شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا علی طیب نیا روز پنجشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری گفت: حمایت های رهبری از دولت یازدهم بویژه در حوزه اقتصادی برای ما بسیار رهگشا می باشد.

طیب نیا اظهار کرد: رییس جمهوری به صورت هفتگی در روزهای یکشنبه و پنجشنبه با تیم اقتصادی دولت و ستاد اقتصادی جلساتی را برگزار می کند که در تسهیل فرآیندها موثر بوده است.
وی از برنامه های دولت برای کاهش وابستگی به درآمد نفتی سخن گفت و تاکید کرد که همه درآمد ناشی از فروش نفت در دسترس ما نیست و هم اکنون هفت میلیارد دلار بابت صدور نفت به هندوستان از این کشور طلب داریم.
طیب نیا تصریح کرد: دولت برای کاهش وابستگی به درآمد نفت در حوزه های دیگری برنامه ریزی کرده که افزایش 65 درصدی درآمد گمرکی، رشد 95 درصدی سود سهام دولت و رشد 42 درصدی درآمدهای مالیاتی از جمله این برنامه ها بوده است.
وزیر اقتصاد و امور دارایی اظهار کرد: قرار است سامانه ای در دولت راه اندازی شود تا اطلاعات مودیان مالیاتی و فعالان عرصه صادرات و واردات را ثبت کند و به این ترتیب راه برای هرگونه فرار مالیاتی بسته شود.
طیب نیا افزود: هدف ما شناسایی افراد پردرآمدی است که مالیات نمی پردازند.