سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

کاهش 10 تا 12 درجه ای دمای هوا در استان کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

کاهش 10 تا 12 درجه ای دمای هوا در استان کرمانشاه

کاهش 10 تا 12 درجه ای دمای هوا در استان کرمانشاه

میانگین بارندگی ها در استان کرمانشاه از دیشب تاکنون بیش از 7 و 48 صدم میلیمتر بود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، کارشناس اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه با اشاره به بارش 5 و یک دهم میلیمتری باران در شهر کرمانشاه گفت: بیشترین بارندگی را در پاوه با 17 و 4 دهم میلیمتر داشته ایم ، ضمن اینکه ، در سرپل ذهاب 14 و 6 دهم ، تازه آباد ثلاث باباجانی 14 و 2 دهم ، جوانرود 14 ، گیلانغرب 11 ، گواور 8 و 2 دهم ، سنقر 7 و 8 دهم ، قصرشیرین 7 و 4 دهم ، کرندغرب 7 و 2 دهم ، هرسین 7 ، حمیل 7 ، صحنه 6 و 3 دهم ، ماهیدشت 6 ، هلشی 6 ، روانسر 5 ، گهواره 5 ، شهرک صنعتی کرمانشاه 5 ، اسلام آبادغرب 4 ، سرآرود کرمانشاه 2 و 4 دهم ، سومار 2 و 4 دهم ، و کنگاور هم یک و 4 دهم میلیمتر باران باریده است.

ایرج محمودی همچنین با اشاره به بارش برف در برخی نقاط استان کرمانشاه از دیشب تا صبح امروز افزود: طبق گزارش های رسیده از ایستگاه های سطح استان بارش برف در بخش گواور 7 و در شهرستان دالاهو هم 5 و یک دهم سانتی متر بوده است.

وی پیش بینی کرد؛ در ادامه فعالیت این موج بارشی تا ساعاتی دیگر در برخی نقاط از نیمه شرقی استان شاهد بارندگی همراه با وزش نسبتا شدید باد ، و احتمال رعد و برق خواهیم بود.

محمودی افزود: با توجه به وقوع طوفان در بیابان های کشور عراق و بروز گردوغبار، احتمال غبارآلود شدن موقت آسمان نواحی مرزی استان وجود دارد.

وی گفت: با عبور این موج از بعد از ظهر امروز تا ظهر روز شنبه ، برای استان، کاهش محسوس دمای هوا، یخبندان و برای برخی نقاط هم مه صبحگاهی پیش بینی می کنیم.