جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

کاهش 20 درصدی جرایم مالی در شهرستان گیلانغرب - نمایش محتوای خبر

 

 

کاهش 20 درصدی جرایم مالی در شهرستان گیلانغرب

فرمانده انتظامی شهرستان گیلانغرب گفت: طی ده ماهه گذشته جرایم مالی و اقتصادی 20 درصد، نزاع دسته جمعی 23 درصد، سرقت منزل هفت درصد و سایر جرایم 11 درصد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل کاهش یافته است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، سرهنگ "محسن ویسی" فرمانده انتظامی شهرستان گیلانغرب در این باره کاهش 20 درصدی جرایم مالی در شهرستان گیلانغرباظهار داشت: با انجام برنامه ریزی های هدفمند و اجرای طرح های مقابله ای در سطح حوزه استحفاظی و نیز انجام پبش بینی های لازم در زمینه پیشگیری از وقوع جرایم، شاهد کاهش انواع جرایم در سال 95 بودیم.

وی افزود: طی ده ماهه گذشته جرائم مالی و اقتصادی 20 درصد، نزاع دسته جمعی 23 درصد، سرقت منزل هفت درصد و سایر جرایم 11 درصد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل کاهش یافته است.

این مقام انتظامی تصریح کرد: آمارهای فوق بیانگر عملکرد مطلوب فرماندهی انتظامی شهرستان گیلانغرب است که در سایه برنامه ریزی های دقیق و زحمات بی دریغ عوامل انتظامی و همچنین همراهی و همکاری شهروندان با پلیس حاصل شده است.

سرهنگ ویسی در ادامه با اشاره به توسعه تکنولوژی و پیچیدگی جرایم به ویژه سرقت، ارائه آموزش همگانی، به کارگیری توصیه و هشدارهای پلیسی و دقت در نگهداری از اموال را مهمترین اقدامات در زمینه پیشگیری از سرقت و کاهش جرایم برشمرد.

وی همکاری و مشارکت مردم را در پیشگیری از جرایم به ویژه سرقت مهم دانست و گفت: برای دستیابی به امنیت اجتماعی مطلوب در جامعه، جدی گرفتن مشارکت مردمی بسیار مهم است و تعامل با شهروندان در برقراری امنیت یک امر اجتناب ناپذیر است؛ بنابراین اقدامات اجتماعی، مکمل خوبی برای اقدامات انتظامی هستند.

فرمانده انتظامی شهرستان گیلانغرب در پایان از شهروندان خواست تا هرگونه اخبار و اطلاعات مبنی بر ارتکاب اعمال مجرمانه از سوی مخلان نظم و امنیت در جامعه را بلافاصله از طریق مرکز فوریت ‌های پلیسی 110 با ما در میان بگذارند.