رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

کتابخانه مرکزی اسلام آبادغرب در دهه فجر به بهره برداری می رسد - نمایش محتوای خبر

 

 

کتابخانه مرکزی اسلام آبادغرب در دهه فجر به بهره برداری می رسد

کتابخانه مرکزی اسلام آبادغرب در دهه فجر به بهره برداری میرسد

رئیس نهاد کتابخانه های عمومی اسلام آبادغرب گفت: کتابخانه مرکزی این شهرستان در دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی امسال به بهره برداری می رسد.

خلیل بسامی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: کتابخانه مرکزی این شهرستان از مصوبات سفر مقام معظم رهبری به استان کرمانشاه است و در زمینی به مساحت یک هزار و 500 متر مربع در سه طبقه ساخته شده است. وی گفت: با افتتاح این کتابخانه، تعداد کتابخانه های اسلام آبادغرب به 6 باب می رسد که می تواند سرانه فضای مطالعه را در این شهرستان به 2 متر افزایش دهد.

بسامی با اشاره به امکانات این کتابخانه گفت: کتابخانه مرکزی اسلام آبادغرب دارای بخش های کودک، مخزن، نابینایان، بخش مجزای خانم ها و آقایان است.

وی اظهار داشت: عملیات اجرایی این پروژه از سال 93 آغاز شده و تاکنون با پیشرفت فیزیکی 95 درصد 36میلیارد ریال برای آن هزینه شده است.

بسامی همچنین گفت: کتابخانه دهستان شیان واقع در روستای قلعه شیان نیز آماده بهره برداری است و به شرط تجهیز در آینده نزدیک افتتاح خواهد شد.

کتابخانه های عمومی اسلام آبادغرب 27 هزار نفر عضو دارند که می توانند از 80 هزار عنوان کتاب آن استفاده کنند. اسلام آبادغرب با 150 هزار نفر جمعیت در 55 کیومتری غرب کرمانشاه قرار دارد.