جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲۱ فروردین ۱۳۹۹

کتابخانه های عمومی باید توسعه یابند - نمایش محتوای خبر

 

 

کتابخانه های عمومی باید توسعه یابند

کتابخانه های عمومی باید توسعه یابند

نماینده اورامانات در مجلس شورای اسلامی بر لزوم توسعه کتابخانه های عمومی تاکید کرد.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، شهاب نادری در بازدید از کتابخانه امیرکبیر کرمانشاه وضعیت این کتابخانه را مطلوب ارزیابی کرد و خواستار توسعه کمی و کیفی کتابخانه‌های عمومی در راستای دسترسی بیشتر شهروندان و به‌ویژه جوانان به منابع کتابخانه‌ای شد.

نادری کتابخانه ها را مکانی امن جهت پیشرفت و شکوفایی جوانان در امر علم و دانش خواند و افزود: این مهم ضرورت توسعه کتابخانه‌ها را نشان می‌دهد. نماینده پاوه و اورامانات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تاکیدات ویژه مقام معظم رهبری مبنی بر اهمیت کتابخوانی، تصریح کرد: استقبال جوانان و دانش آموزان از کتابخانه های عمومی بسیار چشمگیر و امیدوارکننده است و این مهم لزوم پیگری راهکارهایی جهت کمک به توسعه کتابخانه‌ها هم در امر تجهیز کتابخانه و خرید کتاب و هم در امر نوسازی کتابخانه ها را نشان می دهد.

نادری در ادامه با تاکید بر اینکه رفع مشکلات کتابخانه‌های عمومی نیاز به بودجه بیشتری دارد، افزود: نمایندگان استان باید با هماهنگی هم در جهت تخصیص بودجه‌ای مختص به تجهیز و نوسازی کتابخانه‌های عمومی استان تلاش کنند.

معصومه حسنی خونسار مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه نیز در این بازدید ضمن معرفی بخش های مختلف کتابخانه امیرکبیر، به ارائه گزارش مختصری از فعالیت های اداره کل کتابخانه های عمومی استان پرداخت.

در این بازدید تعدادی از کتابداران و اعضای کتابخانه امیرکبیر مسائل، مشکلات و پیشنهادات خود را در حضور نماینده مجلس ارائه کردند.