رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

کتب درسی مورد نیاز دانش‌آموزان وارد استان شده - نمایش محتوای خبر

 

 

کتب درسی مورد نیاز دانش‌آموزان وارد استان شده

کتب درسی مورد نیاز دانش‌آموزان وارد استان شده

مدیرکل آموزش و پرورش کرمانشاه با بیان اینکه از نظر تامین کتب درسی مورد نیاز دانش‌آموزان هیچ کمبودی در استان نخواهیم داشت، گفت: حدود 20 درصد اضافه بر نیازهای استان کتاب تهیه شده است.

سلیمان محبی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه حدود یک میلیون و 200 هزار جلد کتاب درسی مقاطع ابتدایی و پیش‌دانشگاهی برای آغاز سال تحصیلی جدید وارد استان شده است، گفت: تمامی کتب درسی در اختیار مناطق قرار گرفته است.

محبی با بیان اینکه تمامی دانش‌آموزان مقطع ابتدایی و پیش‌دانشگاهی برای دریافت کتب درسی ثبت‌نام شده‌اند، گفت: از 20 شهریور ماه کتب درسی بین مدارس توزیع می‌شود تا اول مهر در اختیار دانش‌آموزان قرار گیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش کرمانشاه با بیان اینکه امسال کار ثبت نام اینترنتی کتب درسی از 15 فروردین ماه آغاز شد، گفت: این سامانه قرار بود تا اول تیرماه فعال باشد که تا مرداد ماه هم فعال بود و کار ثبت نام کتب درسی دانش‌آموزان تا آن زمان ادامه یافت.

محبی افزود: ثبت‌نام برای کتب درسی توسط مدیران مدارس به صورت جمعی و خود دانش‌آموزان انجام می‌گرفت. محبی با بیان اینکه از نظر تامین کتب درسی مورد نیاز دانش‌آموزان هیچ کمبودی در استان نخواهیم داشت، گفت: حدود 20 درصد اضافه بر نیازهای استان کتاب تهیه شده است.

محبی در ادامه با بیان اینکه توزیع کتاب در مقاطع متوسطه اول و دوم در کتابفروشی‌های سطح شهر انجام می‌شود، گفت: توزیع کتب درسی در کتابفروشی‌های سطح شهر از 15 شهریور ماه آغاز شده است.

محبی با بیان اینکه توزیع کتاب در کتابفروشی‌های سطح شهر بر اساس قیمت پشت جلد کتب درسی خواهد بود، گفت: کتابفروشی‌ها اجازه دریافت وجه اضافی را به هیچ عنوان ندارند.

مدیرکل آموزش و پرورش کرمانشاه از شهروندان خواست تا هرگونه تخلف کتابفروشی‌ها را با شماره تماس 38227059 درمیان بگذارند تا برخورد لازم صورت گیرد.

محبی با بیان اینکه فرآیند توزع کتب درسی در کتابفروشی‌ها تا اول مهر ادامه خواهد یافت، گفت: فرآیند پیش‌ثبت‌نام در کتابفروشی‌ها از قبل انجام شده است.

محبی در ادامه با اشاره به جدید بودن کتب درسی پایه دهم، گفت: کتاب‌های مربوط به این پایه نیز وارد استان شده، ضمن اینکه کتب مربوط به دبیران نیز برای پایه دهم تحصیلی وارد استان شده و در اختیار دبیران این پایه‌ها قرار خواهد گرفت.