جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

کرمانشاهیان امسال بیش از 41 هزار واحد خون اهدا کردند - نمایش محتوای خبر

 

 

کرمانشاهیان امسال بیش از 41 هزار واحد خون اهدا کردند

کرمانشاهیان امسال بیش از 41 هزار واحد خون اهدا کردند

مدیرکل انتقال خون استان کرمانشاه از اهدا بیش از 41 هزار واحد خون توسط مردم استان در 9 ماهه امسال خبر داد.

دکتر ابراهیم سلطانیان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به اینکه در 9 ماهه امسال 49 هزار و 795 نفر برای اهدا خون مراجعه کردند، افزود: از این افراد 41 هزار و 357 واحد خون گرفته شد و مابقی مراجعین شرایط لازم را برای اهدا خون نداشتند.

وی گفت: از این میزان 38 هزار و 689 واحد خون اهدا شده مربوط به مردان و مابقی مربوط به زنان بوده است. مدیرکل انتقال خون استان کرمانشاه با اشاره به رشد اهدا خون در 9 ماهه امسال نسبت به سال گذشته، یادآوری کرد: در 9 ماهه سال گذشته میزان خون‌های اهدایی در استان 40 هزار و 447 واحد بوده است.

به گفته این مسئول، تمام فرآورده‌های خونی که از خون‌های اهدایی به دست می‌آید در مراکز درمانی استان به مصرف می‌رسد و فقط دو درصد آن مازاد بر نیاز است که به سایر استان‌ها ارسال می‌گردد.

سلطانیان در ادامه بیشتر گروه‌های خونی که از سوی مردم اهدا می‌شود را گروه‌های خونی مثبت دانست و تاکید کرد: به گروه‌های خونی منفی بیشتر نیاز داریم. وی در پایان اظهار کرد: دو مرکز خونگیری اداره کل انتقال خون استان واقع در بلوار شهید بهشتی و مرکز خیابان منزه، همه روزه آماده دریافت خون از مردم است.