جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

کرمانشاهیان برای سوار شدن بر قطار سبک شهری تا پایان دولت یازدهم باید صبر کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

کرمانشاهیان برای سوار شدن بر قطار سبک شهری تا پایان دولت یازدهم باید صبر کنند

ق

مدیرعامل سازمان قطار شهری کرمانشاه گفت: اگر همدلی و همراهی سایر مراجع از قبیل شهرداری و شورای شهر باشد تا پایان عمر دولت یازدهم مسیر میدان آزادی به میدان آبادانی و مسکن به بهره برداری می رسد.

سعید سلیم ساسانی روز پنجشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: هم توان خود را روی اجرای این قطعه هشت کیلومتری خواهیم گذاشت و در تعامل با سازمان میراث فرهنگی نیز مصمم هستیم تا مشکلی که در محدوده شکارگاه خسروپرویز ایجاد شده را برطرف کنیم.


وی افزود: تعریض عرشه با بهره گیری از مشاورین توانا و مجرب در حال انجام شدن است و تا پایان امسال پنج کیلومتر از مسیر تعریض خواهد شد و پس از آن هم عملیات روسازی و ریل گذاری را از مهر امسال آغاز خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه خط قطار سبک شهری کرمانشاه از 2 قطار رفت و برگشت بهره مند می شود گفت: قرارداد ساخت ناوگان را امسال منعقد خواهیم کرد و در این کار هم سعی می کنیم از توان داخلی استفاده کنیم تا بتوانیم 56 واگن مورد نیاز را تامین کنیم.

ساسانی همچنین از آغاز عملیات ساخت سه ایستگاه در سالجاری خبر داد و افزود: اکنون در مرحله تملک زمین هستیم.
مدیرعامل سازمان قطار شهری کرمانشاه در ادامه از آغاز عملیات ساخت تونل در محدوده سه راهی 22 بهمن تا میدان آزادی در تابستان امسال خبر داد و گفت: بزودی مناقصه برای اجرای این تونل برگزار می شود.

وی افزود: براساس طراحی های انجام شده قرار است قطار سبک شهری کرمانشاه از سه راه 22 بهمن تا میدان آزادی بصورت زیرزمینی اجرا شود.

وی پیش بینی کرد که اجرای این تونل تا نیمه های سال 96 خورشیدی به درازا بکشد.