جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ فروردین ۱۳۹۹

کرمانشاهیان 2 میلیون و 300 هزار "سیم کارت" دارند - نمایش محتوای خبر

 

 

کرمانشاهیان 2 میلیون و 300 هزار "سیم کارت" دارند

کرمانشاهیان 2 میلیون و 300 هزار "سیم کارت"دارند

مدیرعامل شرکت مخابرات استان کرمانشاه گفت: تعداد سیم کارت‌های استان(همه اپراتورها) 20 درصد از جمعیت استان بیشتر است و حدود دو میلیون و 300 هزار سیم کارت می‌باشد.

مهندس مسیب قبادیان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه همراه اول در سالهای فعالیت خود تاکنون یک میلیون و 700 هزار سیم کارت در سطح استان فروخته است، گفت: از این تعداد سیم کارت، در حال حاضر یک میلیون و 200 هزار سیم کارت آن فعال است.

وی تصریح کرد: این تعداد، تنها سیم کارت‌های همراه اول است و اگر سیم کارت‌های ایرانسل و رایتل را هم محاسبه کنیم قطعا تعداد سیم کارت‌های فعال استان بسیار بیشتر از این خواهد شد.

قبادیان افزود: با توجه به آمارهای موجود، تعداد سیم کارت‌های استان (همه اپراتورها) 20 درصد از جمعیت استان بیشتر است و چنانچه جمعیت استان را نزدیک دو میلیون نفر در نظر بگیریم، در حال حاضر حدود دو میلیون و 300 هزار سیم کارت در استان داریم.

مدیرعامل شرکت مخابرات استان کرمانشاه در خصوص چرایی وجود این تعداد بالای سیم کارت در استان، گفت: برخی علاقه دارند شماره خود را بعد از مدتی عوض کنند و این مسئله در همه جای دنیا نیز وجود دارد.

وی افزود: از طرفی بازار رقابتی بین اپراتورها وجود دارد و آنها باید پیشنهادهایی به مشترکین خود بدهند تا بتوانند سهم بیشتری از بازار بگیرند.

قبادیان افزود: به دلیل برخی محدودیت‌های فنی امکان ارائه بسته‌های مختلف اپراتورها روی سیم کارت‌های قبلی وجود ندارد و باید سیم کارت جدید تولید شده و به بازار عرضه شود.

وی با بیان اینکه به اندازه قیمت خرید سیم کارت برای ساخت و تولید آن هزینه می‌شود، گفت: ساخت سیم کارت‌های جدید هزینه زیادی برای اپراتورها دارد، اما با توجه به بازار رقابتی موجود و از طرفی درخواست برای سیم کارت با شماره‌های جدید، مجبور به ساخت و عرضه سیم کارت‌های جدید هستند.

قبادیان تصریح کرد: در حال حاضر تنها اپراتور همراه اول سالانه شش تا هفت میلیون شماره جدید به بازار می‌دهد و این نشان از تقاضای بالای بازار برای استفاده از این نوع خدمت است.

مدیرعامل شرکت مخابرات استان کرمانشاه با بیان اینکه این تقاضای بالا برای گرفتن سیم کارت جدید تنها منحصر به ایران نیست، گفت: این وضعیت در کشورهای توسعه یافته حتی خیلی بیشتر از کشور ما نیز وجود دارد.