رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

کرمانشاه آماده استقبال از میهمانان نوروزی - نمایش محتوای خبر

 

 

کرمانشاه آماده استقبال از میهمانان نوروزی

استقبال از مهمانان نوروزی

معاون‌عمرانی استانداری کرمانشاه از برنامه‌ریزی و برگزاری جلسات فشرده برای آماده‌سازی استان جهت استقبال از میهمانان نوروزی خبر داد.

مهندس مجتبی نیک‌کردار در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه ستاد تسهیلات خدمات‌سفر بصورت‌ دائمی در استان فعال است، اظهار کرد: جلسات این ستاد که ریاست آن بر عهده استاندار است بطور مرتب در طول سال برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: در ایام مانده به تعیطلات‌نوروزی و نیز سفرهای تابستانی با توجه به افزایش حجم سفرها جلسات ستاد در جهت هماهنگی همه دستگاه‌های مربوطه به صورت فشرده‌تر برگزار می‌شود.

نیک‌کردار با بیان اینکه اولین جلسه ستاد با موضوع سفرهای نوروزی برگزار شده، اظهار کرد: در این جلسه دستورالعلمی به همه دستگاه‌های مرتبط در حوزه گردشگری و سفرهای نوروزی داده شده تا برنامه‌های خود را برای ایام نوروز بر اساس وظیفه خود تدوین کرده و به ستاد تحویل دهند.

نیک‌کردار با بیان اینکه شهرها بخش مهمی از خاطرات سفرهای‌نوروزی را تشکیل می‌دهند، اظهار کرد: فراهم‌کردن فضاهای خدماتی، رنگ‌آمیزی جداول، ساماندهی پارک‌ها، سرویس‌های بهداشتی و آماده‌سازی کلی شهر برای استقبال از میهمانان نوروزی وظایف مهمی است که بر عهده شهرداران قرار دارد.

وی افزود: از همین رو جلساتی با حضور شهرداران استان برگزار و مقرر شد در کنار انجام این کارها در هر شهری تعدادی کمپ‌ و چادرهای اقامتی جهت اقامت میهمانان نوروزی فراهم شود.

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه ابراز امیدواری کرد: با برنامه‌ریزی‌ صورت گرفته و حضور فعال شهرداران و بویژه شهردار کرمانشاه بتوان خاطره‌ خوبی را از اقامت در کرمانشاه برای گردشگران نوروزی رقم زد.

وی همچنین با اشاره به پیش‌بینی حضور چهارمیلیون گردشگر در سال آینده در استان، اظهار کرد: همچنین در کارگروه گردشگری نیز برنامه‌ریزی‌هایی بر اساس پیش‌بینی این تعداد گردشگر در سال 1394 در حال انجام است و دستگاه‌ها در حال تحویل برنامه‌های خود در این زمینه هستند