سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

کرمانشاه برای "سرما" و "باد شدید" در آماده‌باش است - نمایش محتوای خبر

 

 

کرمانشاه برای "سرما" و "باد شدید" در آماده‌باش است

کرمانشاه برای "سرما" و "باد شدید" در آماده‌باش است

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه از آمادگی کامل استان برای مواجه با سرما و وزش باد شدید خبر داد.

رضا محمودیان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به پیش‌بینی هواشناسی استان برای سرد شدن هوا، اظهار کرد: آمادگی کامل در این خصوص برای تامین سوخت در استان وجود دارد و کمبودی از نظر سوخت در استان نداریم.

وی با بیان اینکه تاکنون گزارش کمبود سوخت گاز، گازوئیل، نفت و... حتی در روستاها نیز نداشتیم، تاکید کرد: هماهنگی لازم در این خصوص با فرمانداران انجام شده تا سوخت کافی در اختیار مردم قرار گیرد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه ادامه داد: هماهنگی لازم بیشتر در این خصوص توسط کارگروه سوخت انجام شده است.

محمودیان همچنین از آمادگی برای مقابله با وزش باد شدید هم یاد کرد و افزود: در این خصوص نیز به فرمانداران و شهرداران ابلاغ کردیم که پای کار باشند و دستگاه‌های امدادرسان مانند هلال احمر، آتش نشانی، اورژانس، اداره کل راه و ترابری و ... نیز آماده هستند.

وی با تاکید بر اینکه با تدابیر اندیشیده شده بعید است مشکلی برای مردم رخ دهد، خاطرنشان کرد: با این وجود توصیه داریم مردم در زمان وقوع باد شدید از منزل خارج نشوند، زیرا در این شرایط امکان سقوط اجسام از ارتفاع وجود دارد. مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه به واحدهای مرغداری نیز توصیه کرد، در زمان وزش باد شدید مراقب طیور خود باشند.

محمودیان با اشاره به اینکه در زمان وزش باد شدید امکان انحراف خودروها از مسیر وجود دارد نیز تصریح کرد: در این خصوص هم هماهنگی لازم با حمل و نقل و پایانه‌ها و راه و ترابری انجام شده است.

وی اظهار کرد: حتی برای اینکه سرما و طوفان شدید شود و نیاز به تعطیلی مدارس هم باشد، آماده‌ایم.