رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۱ آذر ۱۳۹۸

کرمانشاه تا سال 96 صاحب 13 تصفیه‌خانه فاضلاب می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

کرمانشاه تا سال 96 صاحب 13 تصفیه‌خانه فاضلاب می‌شود

کرمانشاه تا سال 96 صاحب 13 تصفیه‌خانه فاضلاب میشود

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان کرمانشاه گفت: در صورت تامین اعتبار تا پایان سال 1396 کرمانشاه صاحب 13 تصفیه‌خانه فاضلاب می‌شود.

منصور کیاور در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه هم اکنون هفت تصفیه‌خانه فاضلاب در استان کرمانشاه در دست بهره‌برداری است، افزود: این تصفیه‌خانه‌ها شامل فاز اول تصفیه‌خانه فاضلاب کرمانشاه، فاز اول اسلام‌آبادغرب، فاز اول پاوه، بیستون، گیلانغرب، سرپل ذهاب و قصرشیرین هستند.

وی ادامه داد: این هفت تصفیه‎‌خانه هم اکنون 64 درصد جمعیت استان را پوشش می‌دهند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کرمانشاه اظهار کرد: شش تصفیه‌خانه دیگر هم اکنون در نقاط مختلف استان در حال اجرا هستند که اگر تکمیل شوند جمعیت تحت پوشش تصفیه‌خانه فاضلاب در استان به 85 درصد می‌رسد.

به گفته این مسئول، این شش تصفیه‌خانه نیز شامل شهرهای جوانرود، هرسین، کنگاور، تازه‌آباد، روانسر و فاز دوم پاوه هستند.

کیاور ادامه داد: تصفیه خانه جوانرود هم‌اکنون 20 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با ظرفیت 8500 مترمکعب در شبانه‌روز جمعیت 52 هزار نفری را تحت پوشش قرار می‌دهد.

وی از پیشرفت فیزیکی 14 درصدی تصفیه‌خانه روانسر هم خبر داد و یادآوری کرد: این تصفیه‌خانه نیز با ظرفیت شش هزار  مترمکعب 27 هزار نفر را پوشش می‌دهد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کرمانشاه خاطرنشان کرد: تصفیه‌خانه پاوه نیز با پیشرفت 56 درصدی و ظرفیت 1700 مترمکعب، 10 هزار نفر را پوشش می‌دهد.

کیاور افزود: تصفیه‌خانه کنگاور نیز با ظرفیت هشت هزار مترمکعب و پیشرفت 40 درصدی، جمعیت 50 هزار نفری را پوشش می‌دهد.

وی ظرفیت تصفیه‌خانه هرسین را نیز 13 هزار و 500 مترمکعب و پیشرفت آن را 76 درصد اعلام کرد که برای جمعیت 55 هزار نفر است.

به گفته این مسئول تصفیه‌خانه تازه آباد نیز با پنج درصد پیشرفت فیزیکی و ظرفیت 960 مترمکعب، برای جمعیت 13 هزار نفر است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کرمانشاه تاکید کرد: در صورت تامین اعتبار، این تصفیه‌خانه‌ها تا پایان سال 96 به بهره‌برداری می‌رسند.

کیاور عنوان کرد: احداث تصفیه‌خانه برای برخی شهرها مانند سنقر، دالاهو، صحنه و ... نیز در دست مطالعه است.

وی همچنین از وجود 2759 کیلومتر خط لوله جمع‌آوری و انتقال فاضلاب در استان خبر داد و تاکید کرد: در استان 9 آزمایشگاه فاضلاب هم داریم.