رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

کرمانشاه تا یک ماه آینده صاحب "نگارخانه" جدید خواهد شد - نمایش محتوای خبر

 

 

کرمانشاه تا یک ماه آینده صاحب "نگارخانه" جدید خواهد شد

کرمانشاه تا یک ماه آینده صاحب "نگارخانه" جدیدخواهد شد

سرپرست معاونت فرهنگی شهرداری کرمانشاه از راه‌اندازی یک "نگارخانه" مدرن در شهر کرمانشاه تا یک ماه آینده خبر داد.

پوریا جلالی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، از بهره‌برداری از یک نگارخانه مدرن و خوب در شهر کرمانشاه تا پیش از پایان سال خبر داد و اظهار کرد: احتمالا تا یک ماه آینده شاهد بهره‌برداری از این نگارخانه خواهیم بود.

وی ادامه داد: این نگارخانه در فرهنگسرای چهارراه "جوانشیر" احداث می‌شود و ظرفیت زیادی برای برپایی انواع نمایشگاه‌ها و برنامه‌های فرهنگی و هنری دارد.

سرپرست معاونت فرهنگی شهرداری کرمانشاه گفت: البته قرار نیست کل این فرهنگسرا به نگارخانه تبدیل شود، بلکه به دلیل ویژگی‌های خاص و منحصر به فردی که راهروهای این فرهنگسرا دارد، مقررشده از این راهروها به عنوان نگارخانه استفاده شود.

به گفته این مسئول، این نگارخانه نیازمند سه‌پایه‌های حرفه‌ای و نورپردازی ویژه است که فقط نورپردازی آن باقی مانده است. جلالی دلیل انتخاب فرهنگسرای جوانشیر برای ایجاد نگارخانه را مرکزیت آن در شهر کرمانشاه و دسترسی مناسب همه مردم عنوان کرد و افزود: هنوز نام دقیق این نگارخانه مشخص نیست و باید توسط شورای شهر مشخص شود.

وی تاکید کرد: هم اکنون در شهر کرمانشاه یک نگارخانه جنب تالار شهید آوینی، یک نگارخانه بخش خصوصی و دو نگارخانه شهرداری را در فرهنگسراهای کوثر و نرگس داریم که ظرفیت همه آنها محدود است.

سرپرست معاونت فرهنگی شهرداری کرمانشاه یادآوری کرد: نگارخانه‌ای که قرار است به زودی راه‌اندازی شود، ظرفیت بیشتری دارد و یکی از بهترین نگارخانه‌های کرمانشاه خواهد بود.

فرهنگسرای جوانشیر کرمانشاه که مدت‌ها قبل راه‌اندازی شد برای مدت کوتاهی به درمانگاه شهرداری تبدیل شد، اما اکنون دوباره به کاربری سابق خود، فرهنگسرا بازگشته است.