سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲ تیر ۱۴۰۰

کرمانشاه جاذبه‌های تاریخی و طبیعی زیادی برای گردشگران دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

کرمانشاه جاذبه‌های تاریخی و طبیعی زیادی برای گردشگران دارد

کرمانشاه جاذبه‌های تاریخی وطبیعی زیادی برای گردشگران دارد

فرماندار کرمانشاه ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های کرمانشاه را برای جذب گردشگران بالا ارزیابی کرد و گفت: باید زمینه جذب و جلب بیشتر گردشگران به این شهرستان را فراهم کنیم.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، فضل‌الله رنجبر در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان‌ کرمانشاه که امروز(13 مرداد) در فرمانداری تشکیل شد، هدف از تشکیل این جلسه را برنامه‌ریزی برای جذب گردشگران عنوان کرد و گفت: باید تمهیدات لازم برای جذب گردشگران به شهرستان کرمانشاه اندیشیده شود.

رنجبر با اشاره به وجود آثار شاخصی همچون تاق‌بستان، تکیه معاون الملک، تکیه بیگربیگی و ... در شهرستان کرمانشاه گفت: باید با ایجاد جذابیت برای حضور گردشگران در این مناطق برنامه‌ریزی شود.

فرماندار کرمانشاه با اشاره به آمادگی کامل شهرستان برای اسکان مسافرین تابستانی در هتل‌ها، مهمانپذیرها، مدارس و...، خواستار نظارت مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه بر فعالیت رستوران‌ها و اغذیه‌فروشی‌ها شد و افزود: باید محل‌های عرضه غذا به میهمانان تابستانی مورد بازدید مستمر قرار گیرند. رنجبر در ادامه با اشاره به لزوم تامین امنیت میهمانان تابستانی در پارک‌ها و دیگر اماکن عمومی، خواستار برنامه‌ریزی در این خصوص شد.

صمد مرادی کارشناس تعاون و امور رفاهی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه نیز در این نشست با اشاره به آماده شدن 70 مدرسه با هزار کلاس درس برای اسکان میهمانان تابستانی گفت: 17 پایگاه کار پذیرش و اسکان میهمانان تابستانی در مراکز اقامتی آموزش و پرورش در استان کرمانشاه را بر عهده خواهند داشت.

به گفته مرادی تاکنون 430 خانوار شامل 20 هزار و 202 نفر در اقامتگاه‌های آماده شده از سوی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه اسکان پیدا کرده‌اند.

مرادی با بیان اینکه اسکان میهمانان تابستانی در مراکز اقامتی و کلاس‌های درس آموزش و پرورش از 26 خرداد ماه آغاز شده است، گفت: اسکان در مراکز آموزش و پرورش تا 15 شهریور ماه ادامه خواهد یافت که البته این زمان قابلیت تمدید شدن تا 25 شهریور ماه را دارد.