سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

کرمانشاه در جایگاه شانزدهم کشور از لحاظ وقوع جرم قرار دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

کرمانشاه در جایگاه شانزدهم کشور از لحاظ وقوع جرم قرار دارد

جانشین فرماندهی انتظامی استان گفت: با وجود ماموریت‌های متعدد با سه پله صعود در جایگاه شانزدهم کشور قرار گرفته ایم که حکایت از وضعیت مطلوب امنیتی در استان است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، سرهنگ "علیرضا مرزبانی" در حاشیه بررسی مشکلات شهروندان در سامانه ۱۹۷ اظهار کرمانشاه در جایگاه شانزدهم کشور از لحاظ وقوع جرم قرار داردداشت: این سامانه از سال ۷۹ با هدف رفاه حال شهروندان و ایجاد حس اعتماد و مشارکت آغاز به کار کرد و خوشبختانه با استقبال خوب مردم همراه شد.

وی ادامه داد: پلیس خادم مردم است و مردم نیز بزرگترین سرمایه اجتماعی نیروی انتظامی هستند، از این رو تمام توان خود را به کار می‌گیریم تا با مشارکت این سرمایه مهم و با همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی، خدماتی مضاعف و مثمر ثمر ارائه دهیم.

این مقام انتظامی تصریح کرد: خدمت به مردم و رسیدگی سریع به پرونده‌های ارجاعی از اولویت‌های مهم پلیس بوده و مسئله مهم‌تر تکریم ارباب رجوع می‌باشد، که در این راستا نیروی انتظامی طی سال‌های اخیر تلاش کرده است با استانداردسازی و تعالی رفتار کارکنان، ارائه خدمات به مردم را بهبود ببخشد.

سرهنگ مرزبانی با بیان اینکه تغییـرات ناهماهنگ و ترکیب نامتـوازن ارکان و مؤلفه‌های درونی و بیرونی در استان کرمانشاه، زمینه انحرافات اجتماعی را فراهم ساخته است، متذکر شد: متأسفانه نزاع‌های فردی و جمعی روند روبه رشدی را در پیش گرفته و خانواده‌های بسیاری را با مشکل مواجه کرده است.

وی گفت: با وجود ماموریت‌های متعدد در حوزه انتظامی و تنوع و تکثر شیوه‌های ارتکاب جرم، خوشبختانه از لحاظ وقوع جرم و جنایت در جایگاه شانزدهم کشور قرار گرفته ایم که حکایت از وضعیت مطلوب امنیتی در استان دارد.

جانشین فرماندهی انتظامی استان خاطرنشان کرد: هرچند پلیس تمام امکانات و توان خود را در جهت برقراری نظم و امنیت بسیج کرده است، اما بدون مشارکت و همراهی مردم در مأموریت‌های خود موفق نخواهد شد و رسیدن به نقطه مطلوب را غیرممکن می‌سازد.

سرهنگ مرزبانی بر لزوم ادامه همکاری شهروندان با پلیس تأکید کرد و گفت: دعوت مردم به مشارکت با نیروی انتظامی به منزله کاهش اقدامات پلیسی نیست، بلکه با این روش قصد داریم مردم را نیز در برقراری نظم و امنیت سهیم و همچون اعضای یک پیکر برای آرامش و آسایش جامعه تلاش کنیم.