جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

کرمانشاه سردترین نقطه کشوربعد ازاردبیل - نمایش محتوای خبر

 

 

کرمانشاه سردترین نقطه کشوربعد ازاردبیل

سرپرست اداره‌کل هواشناسی استان کرمانشاه گفت: براساس داده‌های هواشناسی استان کرمانشاه سردترین نقطه کشور پس از اردبیل شناخته شد.

علی محمد زورآوند در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: با توجه به کاهش دمای بسیار بالای استان کرمانشاه طی روزهای اخیر، استان کرمانشاه پس از اردبیل سردترین نقطه کشور شناخته شد.

وی دمای هوای کرمانشاه طی شب گذشته را ۱۱ درجه سانتی گراد زیر صفر اعلام کرد و گفت: بخش کوزران با ۱۸ درجه سانتی گراد زیر صفر، سردترین نقطه استان طی شب گذشته بود.

سرپرست اداره‌کل هواشناسی استان کرمانشاه در پیش بینی وضعیت هوای استان نیز گفت: بر اساس آخرین تحلیل از داده های هواشناسی، سامانه ای ناپایدار که با ریزش هوای سرد شمالی در منطقه همراه می شود از بعدازظهر امروز تا بامداد روز جمعه، جو استان را تحت تاثیر خواهد داشت.

وی افزود: بارش ناشی از این سامانه طی ۲۴ ساعت آینده غالباً خفیف و پراکنده خواهد بود اما از عصر فردا (چهارشنبه) و طی روز پنجشنبه، با تقویت نسبی شرایط ناپایدار، شاهد بارش برف (البته نه چندان چشمگیر نسبت به سامانه اخیر) در غالب نقاط استان خواهیم بود.

زورآوند ادامه داد: این شرایط به خصوص در نیمه شمالی استان، نمود بیشتری داشته و سبب کاهش دید و اختلال در تردد وسائط نقلیه خواهد شد.

وی تصریح کرد: از روز پنجشنبه تا یکشنبه هفته آینده، هوایی بسیار سرد همراه با یخبندان در جو استان حاکم خواهد شد.