جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

کرمانشاه شایسته عنوان «پایتخت کتاب ایران» است - نمایش محتوای خبر

 

 

کرمانشاه شایسته عنوان «پایتخت کتاب ایران» است

کرمانشاه شایسته عنوان «پایتخت کتاب ایران» است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه گفت: کرمانشاه شایسته عنوان «پایتخت کتاب ایران» است و همه تلاشمان این است که امسال این عنوان را کسب کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، ابراهیم رحیمی زنگنه  در نشست هماهنگی پایتخت کتاب ایران که با حضور جمعی از ناشران و کتابفروشی‌های فعال و نویسندگان مطرح کرمانشاه در محل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد، اظهار داشت: همه تلاشمان این است که امسال عنوان «پایتخت کتاب ایران » از آن کرمانشاه باشد زیرا پتانسیل این امتیاز را دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با اشاره به اهمیت کتاب آن را مهم‌ترین وسیله برای دانایی بشر خواند و گفت: هیچ وسیله ارتباطی نمی‌تواند جایگزین کتاب شود.

رحیمی زنگنه افزود: امسال تلاش می‌کنیم تا عنوان «پایتخت کتاب ایران » به کرمانشاه برسد و با توجه به ظرفیت استان در صورت مشارکت دستگاه‌ها و سایر مراکز خصوصی از جمله ناشران و نویسندگان این امر محقق می‌شود.

وی در ادامه اظهار کرد: باید طرح و برنامه‌های مناسب و قابل اجرا در زمینه کتاب و ترویج کتابخوانی از سوی کارشناسان، نویسندگان، ناشران و دستگاه‌های دولتی ارائه شود و قابلیت اجرا داشته باشند و این طرح‌ها باید تا دهم آذر ماه به این اداره کل ارائه شوند.

رحیمی زنگنه افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هر سال یک شهر را به عنوان پایتخت «کتاب» معرفی می‌کند و طی دو سال گذشته شهرهای اهواز و نیشابور به عنوان پایتخت کتاب کشور معرفی شدند.

وی افزود: طرح پایتخت کتاب نیازمند عزم جدی همه دستگاه‌های دولتی و مراکز خصوصی و دست اندرکاران کتاب است و برای تحقق آن باید از همه پتانسیل‌های استان بهره بگیریم.