رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

کرمانشاه ظرفیت عظیمی در حوزه ورزش باستانی دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

کرمانشاه ظرفیت عظیمی در حوزه ورزش باستانی دارد

کرمانشاه ظرفیت عظیمی درحوزه ورزش باستانی دارد

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: کرمانشاه به عنوان یکی از قطب‌های ورزش ظرفیت عظیمی در حوزه ورزش باستانی دارد که باید به فکر توسعه این بخش باشیم.

به گزارش خبرنگار سرویس ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، آیت‌الله مصطفی علما در دیدار با امیررضا خادم معاون حقوقی و امور استان‌های وزارت ورزش جوانان اظهار کرد: امروز یکی از مقوله‌های مفید برای جوانان پرداختن به ورزش است و هر باشگاه ورزشی قادر به جذب صدها جوان است که با تخلیه هیجان می‌تواند آنها را از آسیب‌های اجتماعی دور نگه دارد.

امام جمعه کرمانشاه با تاکید بر پرداختن به اخلاقیات و فرهنگ پهلوانی در ورزش اظهار کرد: ورزش بانوان نیز مقوله بسیار مهمی است که باید به آن توجه شود، چرا که بانوان ورزشکار ایرانی، بعنوان نماد زن مسلمان افتخارات بسیاری در میادین ورزشی آفریده‌اند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه باید فضا و امکانات لازم را در اختیار جوانان قرار دهیم و سپس از آنها نتیجه لازم را توقع داشته باشیم، گفت: متولیان امر ورزش می‌توانند با برنامه‌ریزی صحیح به توسعه ورزش و حمایت از ورزشکاران بپردازند. چنانچه امروز می‌بینیم ورزشکاران ایرانی با کمترین امکانات افتخارات بزرگی می‌آفرینند و در فراهم شدن امکانات لازم قطعا موجب شکوفایی استعدادها می‌شود.

امام جمعه کرمانشاه خواستار فراهم شدن امکانات در محلات مختلف برای دور ماندن جوانان از آسیب‌های اجتماعی همچون اعتیاد شد و بیان کرد: جوانان نیاز به توجه دارند و باید در کانون توجه قرار بگیرند تا هیجان آنها تخلیه شود.

وی به مشکلات بودجه‌ای در مقوله ورزش هم اشاره کرد و گفت: نباید اجازه داد جوانان سرخورده شوند و کرمانشاه به عنوان یکی از قطب‌های ورزش ظرفیت عظیمی در حوزه ورزش باستانی دارد که باید به فکر توسعه این بخش باشیم.

 معاون حقوقی، مجلس و استانهای وزارت ورزش و جوانان نیز با تمجید از توجه نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه نسبت به امر ورزش و جوانان اظهار کرد: بواسطه این حمایت‌ها و تلاش مدیرکل  ورزش و جوانان و تیم اجرایی استان خوشبختانه امروز کرمانشاه یکی از استانهای پیشتاز ما در حوزه ورزش است.

امیررضا خادم افزود: دیدگاه ما نسبت به عملکرد ورزش و جوانان استان کرمانشاه مثبت است و تحرک خوبی در این عرصه در مدت اخیر ایجاد شده است.