سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

کرمانشاه پایلوت راه اندازی شعبه پژوهشگاه استاندارد ایران - نمایش محتوای خبر

 

 

کرمانشاه پایلوت راه اندازی شعبه پژوهشگاه استاندارد ایران

کرمانشاه پایلوت راه اندازی شعبه پژوهشگاه استاندارد ایران

مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه از راه اندازی شعبه پژوهشگاه استاندارد ایران بصورت پایلوت در استان خبر داد. 
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، محمودرضا نیازی در همایش روز ملی استاندارد که امروز (19 مهرماه) در محل اداره کل استاندارد استان کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: با موافقت مسئولین سازمان ملی استاندارد، کرمانشاه به عنوان پایلوت راه اندازی شعبه پژوهشگاه استاندارد ایران خواهد بود و به عنوان قطب غرب کشور، پنج استان غربی کشور را تحت پوشش خواهد داشت. 
 
وی افزود: در مرحله اول راه اندازی، پژوهشگاه استاندارد در بحث پژوهشگاه شیمیایی و معدن فعالیت خواهد کرد و به تدریج فازهای دیگر پژوهشگاه از جمله بحث صنایع غذایی، کشاورزی، برق، مکانیک و ساختمان نیز اضافه خواهد شد. 
 
مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه در ادامه به عملکرد شش ماهه این اداره کل اشاره کرد و افزود: امسال 9100 بازرسی را در برنامه داریم که در نیمه ابتدای سال با انجام شش هزار بازرسی، 4500 فرآورده غیر استاندارد شناسایی شده است.
 
وی از بررسی 650 نازل سوخت در سطح استان طی این مدت خبر داد و اظهار کرد: از 961 نازل سوخت موجود در استان در نیمه ابتدای سال نزدیک به 60 درصد آنها بررسی شده است و با دقت کار بررسی آنها تا پایان سال ادامه خواهد داشت. 
 
نیازی با بیان اینکه طلاهای عرضه شده در سطح بازار باید دارای کد شناسایی و استاندارد بوده و عیار آنها مشخص باشد، گفت: در این زمینه نیز 55 نمونه طلا در نیمه ابتدای سال مورد بررسی قرار گرفته‌اند. 
 
مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه با بیان اینکه در جهت ایمنی هر چه بیشتر، بررسی شیر و سیلندر گازهای خانگی انجام می‌شود گفت: در همین راستا 66 هزار سیلندر و شیر غیر استاندارد از چرخه مصرف خارج شدند.
 
 وی با بیان اینکه سازمان ملی استاندارد تنها مرجع تدوین استانداردهای ملی و بین المللی است از تدوین 13 استاندارد در استان با اولویت محصولات بومی و بویژه گیوه خبر داد. 
 
نیازی اظهار کرد: در بحث تدوین استاندارد با تفاهم‌نامه‌ای که با جهاد دانشگاهی و دانشگاه رازی داشته‌ایم از نظرات اساتید این دو دانشگاه برخوردار می‌شوم و تفاهم نامه‌ای نیز در همین زمینه امروز با دانشگاه صنعتی منعقد خواهیم کرد. گفتنی است در پایان این همایش از 17 واحد تولیدی نمونه و نیز پنج مسئول کنترل کیفیت با اهدای هدایایی تجلیل شد.