رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

کرمانشاه پتانسیل لازم برای شاخص شدن در حوزه راهیان نور را دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

کرمانشاه پتانسیل لازم برای شاخص شدن در حوزه راهیان نور را دارد

کاروان

مسئول اردویی، گردشگری و راهیان نور سپاه نبی اکرم(ص) کرمانشاه با تاکید بر ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان در حوزه راهیان نور گفت: این استان می‌تواند درحوزه راهیان نور در کشور شاخص شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کرمانشاه، علی یوسفی راد به مناسبت روز راهیان نور در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه جنگ تحمیلی از استان کرمانشاه شروع و در همین استان خاتمه یافت، گفت: این مسئله در کنار  طبیعت زیبا و اقلیم چهار فصل استان کرمانشاه یک پتانسیل بزرگ در حوزه راهیان نور است که می‌تواند استان را در این حوزه شاخص کند.

 مسئول اردویی، گردشگری و راهیان نور سپاه نبی اکرم(ص) کرمانشاه با تاکید بر ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان در حوزه راهیان نور گفت: توجه ویژه به این استان می‌تواند در شکوفایی هرچه بیشتر در حوزه راهیان نور نقش مهم و اساسی داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه در چند سال اخیر استان کرمانشاه در بحث زیر ساخت‌های مربوط به اسکان راهیان نور پیشرفت‌های چشمگیری داشته، گفت: پیشرفت‌های صورت گرفته در چند سال اخیر به هیچ عنوان قابل مقایسه با سالهای قبل نیست.

یوسفی راد گفت: در حال حاضر استان کرمانشاه در بحث راهیان نور در بین استانهای غرب و شمال غرب کشور جایگاه مناسبی دارد.

وی در ادامه حرکت مقدس و عظیم راهیان نور را در امتداد دوران دفاع مقدس قرار داد و آن را برگرفته و نشئت گرفته از نهضت عاشورایی دانست.

مسئول اردویی، گردشگری و راهیان نور سپاه نبی اکرم(ص) کرمانشاه آرامش امروز کشور را مرهون خون شهدا و ایثارگری و جانفشانی رزمندگان اسلام در سال‌های دفاع مقدس دانست و گفت: حرکت راهیان نور به منزله یک کار فرهنگی موثر در کشور است.

یوسفی راد با بیان اینکه در سال جاری 20 زائر راهیان نور از کشور های خارجی همچون ترکیه، پاکستان، لبنان، قطر و... در استان داشتیم، افزود: با توجه به اینکه در یادمان‌ها  و زیارتگاه‌های راهیان نور بازدید کننده خارجی داریم، امید است این روز به عنوان یک روز جهانی ثبت شود.

مسئول اردویی، گردشگری و راهیان نور سپاه نبی اکرم(ص) کرمانشاه در ادامه گفت: بر اساس آخرین آمارها از ابتدای سال تاکنون 720 هزار نفر از زیارتگاه‌های راهیان نور در استان کرمانشاه بازدید کرده‌اند.

وی افزود: از ابتدای سال تاکنون 100 هزار نفر در دوره های سه روزه در اماکن اقامتی راهیان نور در استان کرمانشاه اقامت کرده‌اند که این مسئله نشان از رشد آمار اسکان مسافرین راهیان نور در استان کرمانشاه دارد.

به گفته یوسفی راد امسال شاهد اعزام 43 هزار نفر دانش آموز از سایر استان‌ها به زیارتگاه‌ها و مناطق عملیاتی استان بودیم.

یوسفی راد با اعلام اینکه از ابتدای امسال تاکنون 390 نفر از خادمین و راویان در زیارتگاه‌ها و مناطق عملیاتی استان بکارگیری شده‌اند، گفت: اجرای 80 شب نمایش رزمی فرهنگی با افلاکیان برای اقشار مختلف مردم و دانش آموزان از دیگر برنامه های امسال بوده است.

وی گفت: از 17 اسفند ماه اعزام دانشجویان دانشگاه‌های استان به مناطق عملیاتی جنوب آغاز شده و تا 27 اسفند ادامه دارد.

یوسفی راد زیارتگاه‌های شهدای پاوه در محور پاوه و اورامانات، شهدای مرصاد، شهدای بازی دراز، مطلع الفجر گیلانغرب و شهید بهشتی قصرشیرین را در فهرست زیارتگاه‌های شاخص این استان قرار داد و گفت: زیارتگاه مرصاد بیشترین زائران را در بين سایر زیارتگاه‌های راهیان نور استان دارد.