رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

کرمانشاه یک درصد مدارس غیرانتفاعی کشور را دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

کرمانشاه یک درصد مدارس غیرانتفاعی کشور را دارد

کرمانشاه یک درصد مدارس غیرانتفاعی کشوررا دارد

به گفته رئیس اداره مشارکت‌های مردمی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه این استان یک درصد مدارس غیرانتفاعی کشور را دارد.

مجتبی موسوی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه تقاضاهای زیادی برای تاسیس مدارس غیردولتی در استان داریم، گفت: تنها هفت درصد این تقاضاها منجر به تاسیس مدرسه می‌شود و مابقی به بن‌بست رسیده و موفق به تاسیس نمی‌شوند.

وی به بیان دلایل کم بودن تعداد مدارس غیردولتی استان کرمانشاه پرداخت و بخش زیادی از این دلایل را به ساختمان‌های مدارس غیردولتی مربوط دانست و گفت: وجود قوانین سخت در مورد ساختمان مدارس غیردولتی، سود بالای تسهیلات اختصاص داده شده به ساخت مدارس غیردولتی، کوتاه بودن زمان بازپرداخت اقساط تسهیلات، به مزایده گذاشته شدن ساختمان‌های مدارس غیردولتی در صورت پرداخت نشدن به موقع اقساط آنها و واگذاری آنها به دیگران از دلایل پایین بودن تعداد مدارس غیردولتی در استان است.

رئیس اداره مشارکت‌های مردمی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با بیان اکثر ساختمان‌های مربوط به مدارس غیردولتی استحکام لازم را ندارند، گفت: این موضوع یکی از اصلی‌ترین مشکلات پیش‌روی مدارس غیر دولتی است و لذا باید فکری برای آن بشود.

موسوی افزود: ساختمان‌های استیجاری مدارس غیردولتی هم باید هر دو سال یکبار مورد تایید نوسازی مدارس مدارس قرار بگیرند وی در ادامه با بیان اینکه تقاضاهای زیادی برای تاسیس مدارس غیردولتی در استان داریم، گفت: تنها هفت درصد این تقاضاها منجر به تاسیس مدرسه می‌شود و مابقی به بن‌بست رسیده و موفق به تاسیس نمی‌شوند.

موسوی در ادامه با بیان اینکه استان کرمانشاه از نظر تعداد مدارس غیردولتی رتبه 25 کشور را دارد، گفت: این جایگاه مطلوب نیست. موسوی تعداد مدارس غیردولتی استان کرمانشاه را 126 مدرسه دانست و گفت: این مدارس 723 کلاس درس دارند.

موسوی با بیان اینکه استان کرمانشاه 54 مدرسه غیردولتی در مقطع ابتدایی دارد، گفت: در استان 24 مدرسه غیرانتفاعی در مقطع متوسطه اول و 48 مدرسه در مقطع متوسطه دوم داریم.

موسوی سپس مجموع دانش‌آموزانی که در سال گذشته در مدارس غیر انتفاعی استان تحصیل کردند را 14 هزار و 344 نفر اعلام کرد و افزود: پیش‌بینی می‌شود امسال این تعداد اندکی بیشتر شود.

رئیس اداره مشارکت‌های مردمی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه افزود: استان کرمانشاه از نظر شاخص تعداد کل دانش‌آموزان مدارس غیردولتی رتبه 23 کشور را در اختیار دارد.