جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

کرمانشاه 1306 تخت بیمارستانی کم دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

کرمانشاه 1306 تخت بیمارستانی کم دارد

کرمانشاه 1306تخت بیمارستانی کم دارد

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به کمبود تخت‌های بیمارستانی در استان، اظهار کرد: در حال حاضر برای رسیدن به استانداردها 1306 تخت بیمارستانی دیگر نیاز داریم.

دکتر حمیدرضا شتابی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، به کمبود تخت‌های بیمارستانی در استان اشاره کرد و افزود: در حال حاضر 2700 تخت بیمارستانی در سطح استان وجود دارد که این تعداد جوابگوی نیاز استان نیست.

وی اظهار کرد: بر اساس طرح سطح‌بندی خدمات تشخیصی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در حال حاضر نیاز به 1306 تخت بیمارستانی دیگر در استان داریم.

شتابی با تاکید براینکه در این زمینه آماده هرگونه همکاری با بخش خصوصی هستیم، گفت: خوشبختانه در حال حاضر ساخت دو بیمارستان 65 تختخوابی نیروی انتظامی در خیابان گمرک و نیز بیمارستان 100 تختخوابی بخش خصوصی در خیابان شریعتی در حال انجام است که قطعا بهره‌برداری از این دو بیمارستان تا حدی در افزایش تعداد تخت‌های بیمارستانی استان موثر است.

وی افزود: همچنین جهت رفع این مشکل در کنار پیگیری برای دریافت مجوز افزایش تعداد تخت‌های بیمارستان540 تختخوابی به 750 تخت، برنامه‌های توسعه‌ای بیمارستانها را در دستور کار داریم و بر حسب فضای فیزیکی موجود تعداد تخت‌های بیمارستانی را افزایش می‌دهیم.