رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

کرمانشاه 14 هزار دانش‌آموز نیازمند دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

کرمانشاه 14 هزار دانش‌آموز نیازمند دارد

دانش آموزان نیازمند کرمانشاهی

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کرمانشاه گفت: سال گذشته 17 میلیارد ریال برای تحصیل و پرداخت بخشی از شهریه دانشجویان  و دانش‌آموزان تحت پوشش پرداخت شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه، سیامک پاکرو در نشست آغاز به کار نمانیدگی جامعه نیکوکاری ابرار در کرمانشاه، اظهار کرد: هم اکنون 9180 دانش‌آموز نیازمند تحت پوشش کمیته امداد استان هستند که به نظر می‌رسد تعداد دانش‌آموزان نیازمند در استان بیش از 14 هزار نفر باشد.

وی تعداد دانشجویان تحت پوشش را نیز 2614 نفر دانست و تاکید کرد: از این تعداد 1726 نفر دختر و 888 نفر پسر هستند.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی استان کرمانشاه از وجود 80 نخبه بین دانش‌آموزان و دانشجویان تحت پوشش کمیته امداد خبر داد و یادآوری کرد: از این تعداد 33 نفر دانشجو و 47 نفر دانش‌آموز هستند.

به گفته این مسئول، کمیته امداد علاوه بر کمک‌ هزینه‌های تحصیلی حمایت‌های موردی دیگری را نیز از دانش‌آموزان و دانشجویان تحت پوشش خود دارد.

در ادامه سلیمان محبی مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با اشاره به وجود 60 پروژه نیمه کاره آموزشی در کرمانشاه، اظهار کرد: این پروژه‌ها در سنوات قبل آغاز شده‌اند، اما به دلیل کمبود اعتبار متوقف مانده‌اند.

وی از جامعه نیکوکاری ابرار خواست در صورت امکان برای تکمیل این پروژه‌ها ورود کند و در نهایت تابلو این مراکز آموزشی به نام موسسه ابرار خواهد شد.

اعلمی آل آقا رئیس دانشگاه رازی کرمانشاه نیز کمبود خوابگاه را یکی از مهمترین مشکلات دانشجویان دانست که بعضا باعث می‌شود دانشجویان نیازمند ترک تحصیل کنند.

وی با بیان اینکه نیمی از هزینه‌های ساخت خوابگاه توسط خود دانشگاه پرداخت می‌شود و زمین را نیزدانشگاه تامین می‌کند، خواستار ورود خیرین به این حوزه شد.

عبدالرضا میرزاییان مدیر کل بهزیستی استان کرمانشاه نیز با اشاره به بهره مندی 130 هزار نفر  از خدمات بهزیستی در استان، یادآوری کرد: از این تعداد 3500 نفر دانش‌آموز و دانشجو هستند.

وی ادامه داد: برخی از این افراد بی‌سرپرست و بدسرپرست، روشن دل و معلول هستند و هزینه‌های زندگی و تحصیل برای آنها مضاعف است و اکثر آنها نیز از خانواده‌های ضعیف هستند.

به گفته این مسئول هم اکنون 56 نفر نخبه نیز تحت پوشش بهزیستی استان هستند.