جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

کرمانشاه 2100 "پرستار" دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

کرمانشاه 2100 "پرستار" دارد

رییس هیات مدیره نظام پرستاری استان کرمانشاه، اظهار کرد: درحال حاضر 2107 پرستار به بیماران استان خدمات رسانی می‌کنند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، علی اکبر ویسی رایگانی در جشن روز پرستار که امروز (18 بهمن) در سالن آمفی تئاتر بیمارستان امام رضا(ع) برگزار شد، با بیان اینکه 3224 نفر کادر پرستاری استان را تشکیل می‌دهند، گفت: از این تعداد 2107 نفر پرستار، 321 نفر کادر اتاق عمل، 227 نفر کادر هوشبری، 171 نفر کادر بهیاری و 398 نفر کادر کمک بهیاری هستند.

وی با بیان اینکه شاخص استاندارد حضور پرستار به تخت فعال در جهان 2.5 نفر و در کشور ما 1.8 است، گفت: این میزان در استان ما 1.4 نفر است که نشان می‌دهد با استانداردها فاصله داریم و جامعه پرستاری ما در شرایطی کار می‌کنند که حتی با استانداردهای کشور هم فاصله دارند.

رییس هیات مدیره نظام پرستاری استان کرمانشاه افزود: بخشی از علت این فاصله به خاطر افزایش تخت‌های بیمارستانی استان است. ما تعداد تخت‌ها را افزایش داده‌ایم، اما به همان میزان کادر پرستاری افزایش پیدا نکرده وموجب شده این فاصله ایجاد شود.

وی یکی از دغدغه‌های جامعه پرستاری را بحث مراقبت در منزل عنوان کرد وافزود: بیمار که از بیمارستان مرخص می‌شود نیاز به برخی مراقبت‌ها دارد که برنامه‌ای برای آن وجود نداشت، اما در حال حاضر با اجرای طرح "مراقبت پرستاری در منزل" تا حدی مشکلات در این زمینه رفع شده است.

ویسی از راه‌اندازی رشته کارشناسی ارشد مدیریت پرستاری در کشور خبر داد و اظهار کرد: در حال حاضر 1400 مدیر پرستاری در کشور داریم و به شدت نبود این رشته بصورت مجزا و در مقطع کارشناسی ارشد احساس می شد و نیاز بود تا مدیران پرستاری با روش های جدید مدیریت آشنا شوند. وی افزود: یکی از مهم ترین دستاوردهای دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، تشکیل شورای سیاست گذاری پرستاری است که تا به امروز مصوبات خوبی داشته است.

ویسی با اشاره به برگزاری نشست‌های بسیار با مسئولین دانشگاه در راستای کاهش دغدغه‌های پرستاران استان، گفت: بسیاری پرستاران شرکتی هستند و احساس امنیت شغلی نداشته و حقوق آنها به موقع پرداخت نمی شد که با پیگیری‌های صورت گرفته این نیروها تحت پوشش شرکت "آوای سلامت" قرار گرفتند وعلاوه بر ارتقای احساس امنیت شغلی، حقوق آنها نیز افزایش یافته و پرداخت‌های آنها به موقع انجام می‌شود.