جهش تولید | شنبه، ۱۵ آذر ۱۳۹۹

کریدور گردشگری بیستون_تاق‌بستان از بهترین طرح‌های تاریخ کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

کریدور گردشگری بیستون_تاق‌بستان از بهترین طرح‌های تاریخ کرمانشاه

کریدور گردشگری بیستون_تاق‌بستان از بهترین طرح‌های تاریخ کرمانشاه

مدیر شرکت توسعه گردشگری استان کرمانشاه گفت: طرح کریدور گردشگری بیستون _ تاق‌بستان یکی از بهترین طرح‌های تاریخ کرمانشاه است.

مهندس وحید شامبیاتی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس فرهنگی هنری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، درباره ویژگیهای طرح بزرگ کریدور گردشگری بیستون _ تاق بستان اظهارکرد: اجرای این طرح بزرگ قطعا یکی از ارزشمندترین طرح های استان خواهد بود که هم در توسعه استان، هم در ایجاد اشتغال و از همه مهتر در جذب گردشگر به این دیار بسیار اثرگذار خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: این طرح بزرگ تنها یک متولی اصلی ندارد، بلکه باید هر دستگاه و سازمانی آن بخش از اجرای این طرح بزرگ که به او ارتباط دارد را انجام دهد.

شامبیاتی تصریح کرد: میراث فرهنگی و گردشگری، راه و شهرسازی، شهرداری، منابع طبیعی و ... از جمله سازمانهایی هستند که به صورت ویژه در اجرای این طرح بزرگ نقش دارند و نیاز است هرکدام از آنها وظایف خود را در قبال اجرای این پروژه به بهترین شکل ممکن و در حداقل بازه زمانی اجرا کنند.

مدیر شرکت توسعه گردشگری استان کرمانشاه گفت: در اجرای این طرح بزرگ، دو قسمت پارک جنگلی بیستون و سه راهی هرسین (پلیس راه کرمانشاه _  همدان) در اختیار شرکت توسعه گردشگری است که درصددیم با همکاری بخش خصوصی آنها را اجرا کنیم.

وی در مورد فعالیت های این شرکت در پارک جنگلی بیستون گفت: پارک جنگلی بیستون یک طرح جامع دارد که مربوط به سال 1387 است که شامل ساخت کمپینگ، پیست تیراندازی، مسیر دوچرخه سواری، آلاچیق و ... می شود، اما با توجه به تاکیدات ویژه استاندار کرمانشاه و نگاه خاص به طرح کریدور گردشگری بیستون _ تاق بستان بنا داریم با همکاری یک مشاور جدید طرح پارک جنگلی بیستون را بازنگری کنیم.

شامبیاتی تصریح کرد: بنابراین برنامه پارک جنگلی بیستون در حال حاضر در مرحله بازنگری طرح است.

مدیر شرکت توسعه گردشگری استان کرمانشاه همچنین در خصوص اجرای پروژه در مسیر سه راهی هرسین نیز گفت: طرح ساماندهی سه راهی هرسین و تبدیل آن به یک مجتمع خدماتی رفاهی گردشگری بزرگ را طراحی کرده ایم و قراراست در اولین جلسه کارگروه گردشگری استان آن را مطرح کنیم.

وی ادامه داد: در صورت تصویب این طرح در کارگروه گردشگری استان، عملیات اجرایی آن را بلافاصله آغاز خواهیم کرد.

شامبیاتی تصریح کرد: قراراست در قالب طرح ساماندهی سه راهی هرسین، دکه ها و مغازه های آنجا که چهره ناخوشایندی هم دارند جمع آوری شوند و ضمن ساماندهی آنها، بازارچه صنایع دستی هم در این مکان دایر شود.