سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

کسب دو مقام نخست خبری برای کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

کسب دو مقام نخست خبری برای کرمانشاه

کسب دو مقام نخست خبری برای کرمانشاه

در جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز صدا و سیما در اهواز کسب دو مقام نخست خبری برای کرمانشاه ثبت شد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، دارابی معاون امور استانهای رسانه ملی در ابتدای این جشنواره گفت : تحکیم وحدت و انسجام ملی ، نمودی از مردمسالاری محلی و نمودی از عدالت رسانه ای ، از جمله کارکردها و نقش رسانه و شبکه های استانی هستند.

دکتر علی دارابی با اشاره به برنامه های معاونت امور استانها در دوره مدیریت جدید رسانه ملی افزود : تدوین برنامه ۱۰ ساله ، چهار نهضت تولید در فیلمنامه نویسی ، نمایش فیلم و سریال ، پویا نمایی و مستند سازی ، ایجاد معاونت فضای مجازی در مراکز صدا و سیما ، راه اندازی رادیو زیارت ، تصویری کردن رادیوی استانها و توجه به ادبیات و شعر از جمله این برنامه هاست.

وی با اشاره به اینکه پژوهش و تحقیق باید مبنای تولیدات در مراکز صدا و سیما باشد اظهارداشت :صداقت، راستگویی، امید آفرینی، پرهیز از سیاه نمایی از مولفه های خبر حرفه ای و متعهدانه است که باید در خبرهای مراکز استانها با آن توجه شود.

معاون امور استانهای رسانه ملی ادامه داد : مراکز صدا و سیما باید محل جذب نیروهای جوان تحصیل کرده ، باسواد، متعهد و متدین باشد و مراکز باید به جوانان فرصت خلاقیت بدهند تا در کنار نیروهای باتجربه خدمت کنند و دانشگاه صدا و سیما باید خود را برای این مزیت و کادر و جانشین پروری آماده کند.

شایان ذکر است در اولین روز این جشنواره کرمانشاه با دو مقام نخست خوش درخشید و صابر چهری خبرنگار واحد خبر کرمانشاه  دربخش شعار سال با گزارش "جادوی همت "وخانم پروین شهسواری هم از خبرنگاران این مرکز دربخش گزارش مکتوب با خبر "چشمه های باستانی چرا خشکیدند" مقام نخست جشنوراه را کسب کنند.