جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ فروردین ۱۳۹۹

کسب رتبه‌سوم عملکرد صنایع‌دستی کشور به کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

کسب رتبه‌سوم عملکرد صنایع‌دستی کشور به کرمانشاه

استان‌کرمانشاه رتبه‌سوم عملکرد صنایع‌دستی کشور را کسب‌کرد

اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان‌کرمانشاه رتبه سوم عملکرد صنایع‌دستی کشور را به دست آورد.

به گزارش خبرنگار سرویس فرهنگی هنری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، مهندس علی فعله‌گری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه در این باره اظهارکرد: با توجه به میزان علاقمندی صنعتگران و هنرمندان بخش صنایع‌دستی و دسترس بودن مواد اولیه مرغوب در سطح منطقه وحمایت‌های بی دریغ مسئولین استانی در تشویق و ترغیب صنعتگران برای احیاء فرهنگ اصیل بومی محلی، معاونت صنایع‌دستی این اداره کل توانست رتبه‌سوم عملکرد صنایع‌دستی کشور را بدست آورد.

وی با بیان اینکه توسعه صنایع‌دستی جزو اولویت‌های برنامه‌ای و کاری این اداره کل است، تصریح کرد: توسعه صنایع‌دستی با توجه به پایدار بودن اشتغال در آن و هزینه‌‌های کم و درآمد مناسب می‌تواند به حل مشکل اشتغال استان کمک ویژه‌ای کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کرمانشاه، استانداردسازی و بهبود کیفیت طراحی و بسته‌بندی را از جمله ضروریات این صنعت برشمرد و گفت: در این راستا اقدامات مناسبی برای استاندارد سازی رشته‌های صنایع‌دستی و بهبود وضعیت بسته‌بندی در دست اقدام است.

وی تشکیل تعاونی‌های فعالین صنایع‌دستی را یکی دیگر از نیازهای ضروری در این حوزه برشمرد و گفت: تشکیل تعاونی‌ها در بلندمدت در زمینه بازاریابی و اقدامات حمایتی از صنعت‌گران از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

فعله‌گری با بیان اینکه هم اکنون تعاونی‌های متعددی در سطح استان کرمانشاه در زمینه کار صنایع‌دستی فعال هستند، گفت: برنامه ما افزایش تعداد تعاونی‌ها و تقویت تعاونی‌های کنونی است.