جهش تولید | دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۹

کسب چهار مدال رنگارنگ توسط ورزشکاران کرمانشاه تا پایان روز سوم - نمایش محتوای خبر

 

 

کسب چهار مدال رنگارنگ توسط ورزشکاران کرمانشاه تا پایان روز سوم

کسب چهار مدال رنگارنگ توسط ورزشکاران کرمانشاه

رییس هیات ورزش های ناشنوایان کرمانشاه گفت: ورزشکاران اعزامی کرمانشاه به اولین دوره المپیاد فرهنگی ورزشی ناشنوایان کشور تا پایان سومین روز مسابقات موفق به کسب چهار مدال رنگارنگ (سه طلا - یک برنز) از این رقابت ها شدند.

کوروش شاهرخی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: نخستین دوره المپیاد فرهنگی و ورزشی ناشنوایان کشور از روز شنبه هفته جاری در مشهد مقدس آغاز شده و 28 ورزشکار خانم و آقا نیز از استان کرمانشاه به این رقابت ها اعزام شدند.


وی افزود: بانوان کرمانشاه در رشته های دو و میدانی و تنیس روی میز و آقایان نیز در رشته های فوتسال و جودو به المپیاد ناشنوایان کشور اعزام شده اند.

شاهرخی گفت: در مسابقات جودو که 45 ورزشکار حضور داشتند در وزن منفی 100 کیلوگرم مهرداد صیدی توانست در دیدار فینال با شکست حریف خوزستانی خود صاحب مدال طلا شود.

وی همچنین با اشاره به قهرمانی مسعود رستگار دیگر جودوکار کرمانشاهی وزن به اضافه 100 کیلوگرم افزود: وی در دیدار نهایی با غلبه بر جودوکاری از استان البرز توانست صاحب مدال طلا شود.

رییس هیات ورزش های ناشنوایان کرمانشاه در ادامه از کسب عنوان دومی تیم جودو کرمانشاه پس از تیم خراسان رضوی خبر داد و گفت: تیم تهران هم پس از کرمانشاه مقام سوم را کسب کرد.

شاهرخی خاطرنشان کرد: سومین مدال طلای ورزشکاران کرمانشاهی در مسابقات انفرادی تنیس روی میز توسط بهاره آذرسینا بدست آمد که وی در دیدار نهایی موفق شد با شکست حریق گیلانی خود مدال طلا را تصاحب کند.

وی یادآور شد: تیم تنیس روی میز استان کرمانشاه در مجموع موفق شد عنوان قهرمانی تیمی را نیز کسب کند و خراسان جنوبی مقام دوم و گیلان و کردستان نیز مقام سوم مشترک را کسب کردند.

شاهرخی در خصوص عملکرد بانوان دو و میدانی کار کرمانشاه نیز گفت: در بین نفرات اعزامی تنها پروین یاره در پرش ارتفاع بود که توانست پس از ورزشکاران فارس و قم به مقام سوم و مدال برنز دست یابد.

رییس هیات ورزش های ناشنوایان کرمانشاه همچنین با اشاره به حضور تیم فوتسال آقایان استان در این مسابقات اظهار کرد: این تیم تاکنون با پیروزی های چهار بر یک برابر سیستان و بلوچستان و چهار بر دو مقابل هرمزگان و کسب تساوی سه بر سه مقابل کردستان مجوز حضور در مرحله یک هشتم نهایی را کسب کرد و برای صعود به مرحله یک چهارم و جمع هشت تیم پایانی عصر امروز برابر تیم قزوین قرار می گیرد.

وی گفت: تا پایان روز سوم مسابقات کرمانشاه با کسب سه مدال طلا و یک برنز پس از استان های اردبیل، خراسان رضوی، تهران و اصفهان در جایگاه چهارم قرار گرفته است.

نخستین دوره المپیاد فرهنگی و ورزشی ناشنوایان کشور با شرکت یک هزار و 500 ورزشکار در قالب 109 تیم از 30 استان کشور در هشت رشته ورزشی دوومیدانی ، تنیس روی میز، شنا و بولینگ (آقایان و بانوان)، فوتبال، فوتسال، والیبال و جودو (آقایان) تا 25 اردیبهشت در مشهد مقدس ادامه دارد.