سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲ تیر ۱۴۰۰

کشتار بیش از ۱۷۴ هزار راس دام سبک و سنگین در کشتارگاه‌های استان کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

کشتار بیش از ۱۷۴ هزار راس دام سبک و سنگین در کشتارگاه‌های استان کرمانشاه

سرپرست اداره نظارت بر بهداشت عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه از کشتار بیش از ۱۷۴ هزار راس دام سبک و سنگین در کشتارگاه‌های استان کرمانشاه طی ۱۱ ماهه امسال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز کرمانشاه، دکتر مهدی ظفری پور سرپرست اداره نظارت بر بهداشت عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه اظهار داشت: طی ۱۱ ماهه امسال ۱۴۱ هزار و ۵۴۷ راس دام سبک در کشتارگاه‌های استان کرمانشاه کشتار شده اند.

وی تعداد کشتار دام سنگین در کشتارگاه‌های استان طی این مدت را ۳۲ هزار و ۹۷۲ راس اعلام کرد و افزود: طی مدت مذکور بالغ بر ۱۱۱ تن و ۶۱۲ کیلوگرم فرآورده‌های خام ناسالم از کشتارگاه‌های استان ضبط و از چرخه مصرف خارج شد.

به گفته این مقام مسئول، طی ۱۱ ماهه سال جاری همچنین ۶ میلیون و ۳۳۸ هزار و ۷۸۱ قطعه طیور نیز در کشتارگاه‌های استان کشتار شده اند و تعداد ۳۵ هزار و ۵۴۰ قطعه لاشه طیور نیز از این کشتارگاه‌ها ضبط و امحاء شده است.

دکتر ظفری پور بیان داشت: طی این مدت ۸۳ پروانه تاسیس اماکن دامی و صنایع وابسته به دام و ۲۲۳ پروانه بهره برداری اماکن دامی و صنایع وابسته به دام در استان صادر شده است.

سرپرست اداره نظارت بر بهداشت عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه با اشاره بر نظارت‌های مستمر و بدون وقفه کارشناسان دامپزشکی بر روند کشتار، به شهروندان توصیه کرد که گوشت و مرغ مورد نیاز خود را از مراکز معتبر و مجاز تحت نظر دامپزشکی تهیه کرده و از خرید کشتار غیرمجاز جدا خوددداری کنند.

وی همچنین با اعلام شماره تماس ۱۵۱۲ و سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۰۰۰۱۵۱۲ به عنوان پل ارتباطی با کارشناسان اداره کل دامپزشکی استان، از شهروندان خواست تا موارد تخلف، نظرات و پیشنهادات خود را از این طریق اعلام کنند.