سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

کشت گندم در بیش از 26 هزار هکتار از اراضی کشورزی گیلانغرب - نمایش محتوای خبر

 

 

کشت گندم در بیش از 26 هزار هکتار از اراضی کشورزی گیلانغرب

کشت گندم در بیش از 26 هزار هکتار از اراضی کشورزی گیلانغرب

شهرستان گیلانغرب 41 هزار هکتار اراضی کشاورزی و باغی دارد که درحال حاضر 10 هزار هکتار آن آبی است

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، سعید حیدرپور مدیر جهادکشاورزی شهرستان گیلانغرب با اعلام این خبر گفت: از این مقدار 20 هزار هکتار آن مربوط به نقاط سردسیر شهرستان و مابقی در مناطق گرمسیری قرار دارد سعید حیدرپور افزود در مجموع 16600 هکتار دیم و 10 هزار هکتار آبی است که 5 رقم گندم با توجه به پتانسیل هر منطقه کشت شده است وی میزان کشت گندم در سال گذشته را 24 هزار هکتار ذکر نمودکه امسال 45هزار تن گندم برداشت شد.

حیدرپور تصریح نمود، اقدامات لازم درخصوص تامین نهاده های کشاورزی ، انواع کود های شیمیایی اوره، فسفات آمونیوم و پتاسیم بعمل آمده و با بکارگیری 20 نفر از کارشناسان و مروجین نظارت کلیه مراحل کاشت، داشت و برداشت صورت می گیرد.

وی در ادامه افزود: با تمهیدات اتخاذ شده کارگاههای آموزشی لازم درخصوص مراحل سه گانه برای کشاورزان برگزار شده است حیدرپور همچننی اظهار داشت، مابقی اراضی کشاورزی شهرستان به مقدار 13400 هکتار به کشت جو ، نخود و برخی محصولات دیگر اختصاص دارد.

شهرستان گیلانغرب 41 هزار هکتار اراضی کشاورزی و باغی دارد که درحال حاضر 10 هزار هکتار آن آبی است و سالیانه 90 هزار تن انواع محصولات کشاورزی وتولیدات دامی در این شهرستان روانه بازار مصرف می گردد.