رونق تولید ملی | جمعه، ۹ اسفند ۱۳۹۸

کشف۲تن برنج خارجی قاچاق در کنگاور - نمایش محتوای خبر

 

 

کشف۲تن برنج خارجی قاچاق در کنگاور

کشف۲تن برنج خارجی قاچاق در کنگاور

فرمانده انتظامی شهرستان کنگاور از کشف بیش از دو تن برنج خارجی قاچاق به ارزش یکصد و ده صد میلیون ریال خبر داد.

سرهنگ حسین براری بیان داشت: در پی کسب خبری مبنی بر انتقال محموله برنج خارجی قاچاق از شهرستان های مرزی استان به داخل کشور، بررسی موضوع در دستور کار ماموران انتظامی این شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: ماموران ایست و بازرسی شهید "زنگنه" با انجام اقدامات اطلاعاتی و تعقیب و مراقبت، یک دستگاه خودرو نیسان را در این رابطه شناسایی و در یک اقدام به موقع آن را متوقف کردند. این مقام انتظامی ادامه داد: در بازرسی از این خودرو دو هزار و دویست کیلو گرم برنج فاقد هرگونه مجوز گمرکی کشف که بنا به نظر کارشناسان ارزش این محموله را یکصد و ده صد میلیون ریال برآورد شد.

سرهنگ براری با اشاره به توقیف یک دستگاه نیسان و دستگیری یک نفر در این زمینه، خاطرنشان کرد: اقلام مکشوفه پس از صورتجلسه به همرا صاحب بار و تشکیل پرونده تحویل مراجع ذی‌صلاح شد.

فرمانده انتظامی شهرستان کنگاور هدف از برخورد با قاچاق کالا را افزایش کسب و کار، رونق تولید داخلی و احساس امنیت شغلی شهروندان ایرانی و همچنین رضایتمندی مسئولان از پلیس عنوان کرد و از شهروندان خواست: برای مقابله با اقدامات سودجویانه قاچاقچیان، کماکان همکاری لازم را با پلیس داشته باشند.