سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

کشف بسته پستی حاوی چک پول های تقلبی در کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

کشف بسته پستی حاوی چک پول های تقلبی در کرمانشاه

کشف بسته پستی حاوی چک پول های تقلبی درکرمانشاه

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از کشف بسته پستی حاوی ۱۵۰ قطعه چک پول تقلبی خبرداد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار منوچهر امان اللهی اظهار داشت: صبح امروز مرد جوانی به انباردار تعاونی ۱۵ اتوبوسرانی شهرستان کرمانشاه مراجعه کرده و یک پاکت بسته بندی شده را جهت تحویل به فردی با هویت معلوم در شهر قم تحویل داده است، اما انبار دار پس از خروج متهم متوجه می شود هزینه دریافتی جعلی بوده و موضوع را به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اطلاع می دهد.

مقام ارشد انتظامی استان ادامه داد: مأموران انتظامی شهرستان پس از بررسی اظهارات متصدی انبار تعاونی، به بسته پستی مشکوک و طی هماهنگی با مقام قضائی و اعزام اکیپی از ماموران کار آزموده این شهرستان جهت بررسی موضوع وارد عمل شدند.

سردار امان اللهی افزود: ماموران در بررسی از بسته مذکور متوجه شدند، بسته حاوی تعداد ۱۵۰ قطعه چک پول ۵۰۰ هزار ریالی، پنج قطعه اسکناس ۱۰۰ هزار ریالی و ۱۱ قطعه اسکناس ۵۰ هزار ریالی جعلی و به مبلغ بیش از ۷۶ میلیون ریال است.

وی با بیان اینکه متهم شناسایی و دستگیر شده است، تصریح کرد: پلیس تحقیقات خود را برای شناسایی عاملان تهیه اسکناس های جعلی آغاز کرده است. ۲۹ شرور با ۶۸ مورد سابقه شرارت در کرمانشاه دستگیر شد فرمانده انتظامی استان کرمانشاه، از دستگیری ۲۹ نفر از عوامل اخلال در نظم و اراذل و اوباش شناسنامه دار شهر کرمانشاه طی یک عملیات ضربتی خبر داد.

سردار منوچهر امان اللهی گفت: به دنبال وقوع چند مورد درگیری و نزاع دسته جمعی که منجر به تیراندازی و ضرب و جرح و نیز تخریب اموال در برخی نقاط سطح شهر کرمانشاه شده بود، پلیس امنیت عمومی استان وارد عمل شد. وی افزود: با رصد دقیق عملکرد افراد شرور و اوباش شناسنامه دار و پس از انجام اقدامات اطلاعاتی و هماهنگی با مراجع قضائی و نیز استفاده از توان پرسنل اداره عملیات پلیس امنیت عمومی طی یک عملیات ضربتی، ۲۹ نفر از عوامل اخلال در نظم دستگیر شدند.

مقام ارشد انتظامی استان ادامه داد: متهمان دستگیر شده عموماً سابقه دار بوده و ۶۸ مورد سابقه شرارت در سوابق کیفری آنها ثبت شده است.

سردار امان اللهی افزود: علاوه بر کشف سلاح سرد از دستگیر شدگان، دو خودروی سواری نیز در این زمینه توقیف شد. وی با بیان اینکه این عملیات موجب استقرار نظم و امنیت و افزایش احساس آرامش و رضایتمندی مردم شده است، خاطرنشان ساخت: اراذل و اوباش دستگیر شده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی می شوند.

فرمانده انتظامی استان تأکید کرد: جان کمترین بهایی است که نیروی انتظامی برای برقراری نظم و امنیت می پردازد و اراذل و اوباش قادر نخواهند بود فضای جامعه را برای شهروندان قانونمدار ناامن جلوه دهند. دو کشته و ۶ مجروح در یک حادثه دلخراش رئیس پلیس راه استان کرمانشاه گفت: برخورد یک دستگاه تریلی با دو دستگاه پراید منجر به فوت دو نفر از سرنشینان و مجروحیت شش نفر دیگر شد.

سرهنگ فضل الله شیری بیان داشت: شب گذشته برخورد یک دستگاه تریلی با دو دستگاه پراید در محور اسلام آبادغرب- کرمانشاه و در جاده فرعی روستای شیان حادثه ای دلخراش را رقم زد.

وی افزود: در این تصادف رانندگی هشت نفر مجروح شدند و متأسفانه دو نفر از مصدومان به دلیل شدت جراحات وارده در بیمارستان فوت کردند. این مقام انتظامی تصریح کرد: راننده کامیون با مشاهده وضعیت مجروحان از محل حادثه متواری شده است و تلاش نیروهای انتظامی برای دستگیری وی ادامه دارد.

سرهنگ شیری گفت: طبق اعلام نظر کارشناسان، انحراف به چپ کامیون علت این حادثه بوده است. وی افزود: رعایت قوانین و مقررات رانندگی مختص محورهای اصلی نیست و در جاده های فرعی نیز باید با دقت و هوشیاری کامل اقدام به رانندگی کرد.

هشدار پلیس کرمانشاه به شهروندان: مراقب مأموران قرائت کنتور باشید سرهنگ محمدرضا آمویی اظهار داشت: به دنبال سوءاستفاده سارقان از هویت مأموران قرائت کنتور، ارائه هشدارهای پلیسی در دستور کار قرار گرفت. وی افزود: در حال حاضر مأموران قرائت کنتور به کارت شناسایی و لباس فرم متحد الشکل مجهز نیستند و همین مسئله احتمال وقوع سرقت را افزایش می دهد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: ممکن است سارقان با هویت مأمور قرائت کنتور وارد منزل شوند و عملیات شناسایی برای دستبردهای آتی را طرح ریزی کنند. سرهنگ آمویی ادامه داد: تشخیص مأمور خدماتی واقعی از قلابی تنها با ارائه کارت شناسایی و لباس های فرم امکانپذیر می باشد و شرایط کنونی این امکان را از شهروندان سلب کرده است.

وی گفت: از مدیران شرکت های برق، گاز و آب و فاضلاب درخواست داریم در جهت افزایش امنیت عمومی و رفاه حال شهروندان، مأموران قرائت کنتور را به لباس فرم تجهیز و محل الصاق کارت شناسایی را بر روی لباس ها تعبیه کنند.