سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

کشف بیش از ۱۳۰ هزار عدد مواد محترقه در کنگاور - نمایش محتوای خبر

 

 

کشف بیش از ۱۳۰ هزار عدد مواد محترقه در کنگاور

فرمانده انتظامی استان از کشف ۱۳۰ هزار عدد انواع مواد محترقه در شهرستان کنگاور خبر داد و گفت: پدری ۵۵ ساله و پسر ۲۵ ساله اش در این زمینه دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شدند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، سردار "منوچهر امان اللهی" گفت: عوامل پلیس امنیت عمومی شهرستان کنگاور پس از دریافت گزارشات مردمی مبنی بر دپوی موادمحترقه خطرناک در انبار یک منزل مسکونی، با توجه به اهمیت موضوع جهت بررسی وارد عمل شدند. وی افزود: با اقدامات اطلاعاتی و رصد منزل موردنظر، صحت خبر تأیید و با حکم مقام قضائی محل دپوی موادمحترقه مورد بازرسی قرار گرفت و در جریان آن پدری ۵۵ ساله و پسر ۲۵ ساله اش دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شدند.

مقام ارشد انتظامی استان با اشاره به کشف ۱۳۰ هزار و ۵۰۰ عدد موادمحترقه از انبار این منزل مسکونی، گفت: با هدف پیشگیری از وقوع حوادث دلخراش چهارشنبه پایانی سال، طرح‌های تشدید مبارزه با قاچاقچیان مواد محترقه با محوریت برخورد با تهیه و توزیع کنندگان مواد اتش زا در حال اجرا است. سردار امان اللهی یادآور شد:

آمار کشفیات موادمحترقه طی یک ماه گذشته رشد بسیار چشمگیری نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است و این مسئله بیانگر افزایش تقاضا برای خرید مواد آتش زا است، لذا شهروندان می‌بایست بیش از سال‌های گذشته مراقب فرزندان خود باشند تا شاهد وقوع اتفاقات ناگوار در شب چهارشنبه سوری نباشیم.