رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

کشف بیش از ۴۰۰ کیلوگرم انواع موادمخدر در کرمانشاه طی ۶ ماهه امسال - نمایش محتوای خبر

 

 

کشف بیش از ۴۰۰ کیلوگرم انواع موادمخدر در کرمانشاه طی ۶ ماهه امسال

کشف بیش از ۴۰۰ کیلوگرم انواع موادمخدر در کرمانشاه طی۶ ماهه امسال

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر کرمانشاه کشفیات مواد مخدر طی ۶ ماهه ابتدای سال در استان را ۴۳۱ کیلوگرم اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ قباد خنجری پیش از ظهر امروز شنبه در نشستی خبری به اقدامات صورت گرفته در حوزه مواد مخدر پرداخت و گفت: سال گذشته یک هزار و ۴۲۰ مرحله طرح عملیاتی در سطح استان کرمانشاه اجرا شد که در نتیجه آن ۵۰ باند تولید و توزیع مواد مخدر منهدم و ۴ هزار و ۵۶۹ نفر نیز دستگیر شدند.

وی گفت: همچنین در این رابطه ۱۸۱قاچاقچی عمده دستگیر و ۹۳ قبضه سلاح و ۲ تن و ۲۲۹ کیلوگرم مواد مخدر نیز که بیشتر تریاک بوده کشف شده است. خنجری مبارزه با مواد مخدر طی سال گذشته در استان کرمانشاه را کم نظیر عنوان کرد و افزود: امسال نیز مبارزه با خرده فروشان با جدیت دنبال شده و در ۶ ماهه نخست امسال ۷۰۳ مرحله طرح عملیاتی در سطح استان در این راستا اجرا شده است.

وی افزود: با اجرای طرح های مذکور ۲۳ باند توزیع و تولید مواد مخدر منهدم و چهار هزار و ۲۴۵ نفر خرده فروش و ۸۵ قاچاقچی عمده مواد مخدر دستگیر شده است.

خنجری کشفیات مواد مخدر را ۴۳۱ کیلوگرم طی ۶ ماه امسال اعلام و عنوان کرد: آمار دستگیری خرده فروشان شش ماه امسال با یک سال گذشته برابری می کند و این امر به دلیل تمرکز بر مبارزه با خرده فروشان بوده است.

وی خواستار عزمی ملی برای مبارزه با پدیده شوم اعتیاد شد و افزود: برخورد با اعتیاد مسکنی است که در طولانی مدت جوابگو نیست.

سرهنگ خنجری با اشاره به دشواری دستگیری خرده فروشان گفت: خرده فروشان از خلاهای قانونی سو استفاده کرده بنابراین دستگیری انان عمدتا منوط به غافلگیری آنان است.

وی از کشف یک هزار و ۵۸۰قرص ترامادول از یک عامل اصلی طی هفته گذشته خبر داد و درباره مصرف قلیان افزود: استعمال قلیان و سیگار راه ورود به اعتیاد و مصرف مواد مخدر است.

سرهنگ خنجری همچنین به کشف ۱.۵ کیلوگرم شیشه و ۱۶ کیلوگرم هروئین خبر داد و خاطر نشان کرد: به منظور پیشگیری از اعتیاد کلاسهای آموزشی در مساجد، محلات، ادارات و دانشگاه ها و مدارس برگزار شده است.