جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

کشف بیش از 100 هزار لیتر سوخت قاچاق در کنگاور - نمایش محتوای خبر

 

 

کشف بیش از 100 هزار لیتر سوخت قاچاق در کنگاور

فرمانده انتظامی استان از کشف بیش از 100 هزار لیتر سوخت قاچاق در شهرستان کنگاور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، سردار منوچهر امان اللهی گفت: عوامل پلیس امنیت عمومی کنگاور با اقدامات اطلاعاتی موفق شدند یک باند فعال در امر قاچاق سوخت را شناسایی کنند و با همکاری پلیس امنیت عمومی استان و پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز جهت دستگیری اعضای باند وارد عمل شوند.

وی افزود: با گسترش دامنه اقدامات اطلاعاتی محور تردد دو دستگاه کامیون سوخت رسان مشخص شد و گروهی از عوامل انتظامی ضمن برپایی ایستگاه ایست و بازرسی، در محور کنگاور- کرمانشاه مستقر شدند و پس از توقف تانکرهای سوخت، مدارک گمرکی را مورد بررسی قرار دادند.

این مقام ارشد انتظامی استان ااظهار داشت: رانندگان خودروها با ارائه بارنامه جعلی قصد گمراه کردن عوامل انتظامی را داشتند اما هوشیاری پلیس منجر به کشف 60 هزار لیتر نفت سفید قاچاق و دستگیری سه قاچاقچی سوخت شد.

سردار امان اللهی گفت: متهمان در بازجویی های پلیسی به محل دپوی سوخت قاچاق واقع در یکی از روستاهای تابعه کرمانشاه اعتراف کردند و عوامل انتظامی با هماهنگی مقام قضائی به محل اعزام و در بازرسی از منزل شخصی یکی از متهمان، 40 هزار و 500 لیتر نفت سفید قاچاق را کشف کردند.

وی خاطرنشان کرد: قاچاقچیان با استفاده از شیوه و شگردهای خاص، نفت سفید را از مراکز پخش فراورده های نفتی خریداری کرده بودند و قصد داشتند محموله های موردنظر را به استان های شرقی کشور انتقال دهند.