رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ خرداد ۱۳۹۸

کشف محموله‌های بزرگ سیگار و البسه و پتوی قاچاق دراستان کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

کشف محموله‌های بزرگ سیگار و البسه و پتوی قاچاق دراستان کرمانشاه

کشف محموله‌های بزرگ سیگار و البسه و پتوی قاچاق دراستان

دو محموله بزرگ«سیگار» و «البسه و پتوی قاچاق» توسط پلیس در استان کرمانشاه کشف شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری پلیس، فرمانده انتظامی شهرستان کنگاور از کشف هزار و ۲۵۸ ثوب البسه و ۷۹۰ کیلوگرم رول پتوی قاچاق به ارزش ۳۰۰ میلیون ریال در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ «حسین براری» بیان داشت: در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز در این شهرستان، ماموران ایستگاه ایست و بازرسی شهید زنگنه حین کنترل خودروهای عبوری موفق به توقیف دو دستگاه خودرو سواری حامل البسه قاچاق شدند.

وی افزود: در بازرسی از این خودروها مقدار هزار و ۲۵۸ ثوب البسه و ۷۹۰ کیلوگرم رول پتوی قاچاق به ارزش ۳۰۰ میلیون ریال کشف شد. فرمانده انتظامی شهرستان کنگاور با اشاره به توقیف این خودروها، خاطرنشان کرد: در این راستا ۲ نفر دستگیر و ‌البسه فاقد مجوز نیز توقیف شد که پس از صورت جلسه تحویل مراجع ذیصلاح شد.

سرهنگ براری، هدف از اجرای این طرح ها را افزایش احساس آسایش و امنیت شهروندان و همچنین رضایتمندی مسئولان شهرستان از پلیس عنوان کرد و از مردم خواست با پلیس همکاری کنند و در صورت مشاهده هرگونه جرمی با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ تماس حاصل کنند.

توقیف محموله بزرگ سیگار خارجی قاچاق به ارزش یک میلیارد ریال هم چنین رئیس پلیس آگاهی استان از کشف محموله بزرگ سیگار قاچاق به ارزش یک میلیارد ریال خبر داد.

سرهنگ «محمدرضا امیری» در تشریح این خبر گفت: در پی کسب خبری مبنی بر اینکه یک باند فعال در امر قاچاق کالا در سطح کلان در شهرستان پاوه تشکیل شده و اخیراً اقدام به خریداری یک محموله کالای قاچاق خارجی (سیگارت) از اکراد عراقی کرده است، موضوع در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: قاچاقچیان قصد داشتند با استفاده از خودروهای پوششی تیزرو محموله را از معابر غیر مجاز مزری استان وارد کنند و پس از انتقال به شهرستان پاوه، در فرصت مناسب با عبور از معابر فرعی استان کرمانشاه به استان های مرکزی کشور انتقال دهند.

این مقام انتظامی در ادامه بیان داشت: با انجام اقدامات اطلاعاتی مسیر تردد و نوع خودرو حامل کالای قاچاق مشخص شد و دو تیم عملیاتی به موقعیت جاده ماهیدشت به سمت بیستون اعزام شدند و منطقه به صورت نامحسوس تحت کنترل قرار گرفت.

سرهنگ امیری گفت: در نهایت یک دستگاه خودرو سواری حامل کالای قاچاق که از قبل با اقدامات تعقیب و مراقبتی شناسایی شده بود، رؤیت شد که با تعقیب و گریز و برپایی تور ایست و بازرسی نسبت به متوقف کردن خودرو حامل کالای قاچاق اقدام و راننده نیز دستگیر شد.

وی افزود: خودرو حامل کالای قاچاق جهت بررسی به پلیس آگاهی منتقل شد و در بازرسی های به عمل آمده، ۳۱۵ هزار نخ سیگار خارجی قاچاق کشف شد، همچنین رسیدگی به پرونده کماکان ادامه دارد.